Juventus v Serii A dál válí, vyhrál čtvrtý zápas po sobě a stále vede tabulku

V čele tabulky italské Serie A se nadále drží fotbalisté Juventusu Turín, díky výhře 1:0 nad Catanií si připsali už čtvrtou výhru v řadě a v domácí soutěži jsou neporaženi od května letošního roku. Druhá je v tabulce Neapol, která 1:0 porazila Chievo, v jehož dresu nedohrál utkání vyloučený Kamil Vacek.

Juventus Turín protáhl sérii bez porážky, tentokrát porazil Catanii

Juventus Turín protáhl sérii bez porážky, tentokrát porazil Catanii | Zdroj: Reuters

Juventus má na kontě už 48 utkání bez porážky v řadě, proti Catanii mu přitom k výhře stačila jedna podařená akce ze 57. minuty – tehdy záložník Vidal dorazil do domácí brány Brendtnerovu střelu. Catania mohla být už od 26. minuty ve vedení, jenomže rozhodčí přesnou trefu Bergessia z neznámého důvodu neuznali.

V závěru utkání navíc domácí přišli o vyloučeného záložníka Marcheseho, který viděl druhou žlutou kartu. Na výkon rozhodčích si po utkání postěžoval mimo jiné Antonino Pulvirenti.

„Dnes jsme byli svědky toho, jak zemřel fotbal. Je ostudné, že hráči, kteří se rozcvičovali u postranní čáry - Pepe či Giaccherini - zařídili tlakem na asistenta, že gól nebyl uznán. Ten pán má co vysvětlovat,“ uvedl.

Druhá je v tabulce s tříbodovou ztrátou na Juventus Neapol, která zvládla utkání proti Chievu díky gólu slovenského reprezentanta Marka Hamšíka. V základní sestavě poraženého týmu nastoupil Kamil Vacek, v 78. minutě byl ale vyloučen po druhé žluté kartě.

Třetí pozici v tabulce ztratilo Lazio po prohře 0:2 s Fiorentinou, Lazio přitom dohrávalo bez dvou vyloučených. Na třetí místo se tak dostal Inter Milán při výhře 3:1 v Boloni, který je zároveň nejúspěšnějším klubem soutěže za posledních pět kol.

AS Řím, který vede český kouč Zdeněk Zeman, ztratil v duelu s Udine dvoubrankový náskok a prohrál 2:3. Rozhodující branku si připsal Di Natale v 88. minutě z penalty.

Italská fotbalová liga - 9. kolo:

Catania - Juventus Turín 0:1 (57. Vidal), Boloňa - Inter Milán 1:3 (58. Cherubin - 27. Ranocchia, 53. Milito, 64. Cambiasso), FC Turín - Parma 1:3 (90.+2 Baša - 72. Sansone, 73. Amauri, 88. Rosi), Fiorentina - Lazio Řím 2:0 (45. Ljajič, 90. Toni), Pescara - Bergamo 0:0, Sampdoria Janov - Cagliari 0:1 (47. Dessena), AS Řím - Udine 2:3 (22. a24. Lamela -50. a88. z pen. Di Natale, 32. Domizzi), Neapol - Chievo 1:0 (58. Hamšík, záložník hostů Vacek byl vyloučen).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít