Juventus v Serii A opět neprohrál a na AC Milán má stále náskok tří bodů

Fotbalisté Juventusu Turín zůstávají i po 33. kola italské Serie A jediným neporaženým týmem soutěže. V přeloženém kole, které se neodehrálo v původním termínu kvůli úmrtí Piermaria Morosiniho z Livorna ve druhé lize 14. dubna, lídr dnes vyhrál na hřišti už jistě sestupující Ceseny 1:0. Stejným výsledkem porazil AC Milán Janov a ztrácí na Bianconeri čtyři kola před koncem soutěže stále tři body.

Jediný střelec utkání Borriello se raduje z se spoluhráčem z Juventusu ze vstřelené branky | Zdroj: Reuters

Juventus se v Ceseně dlouho trápil, záložník hostů Andrea Pirlo dokonce neproměnil penaltu a to podruhé za sebou. Favorita zachránil až v 79. minutě Marco Borriello, který stejně jako Pirlo v minulosti oblékal také dres milánského AC.

Souběžně hraný duel na San Siru s Janovem byl v tu dobu také bezgólový, přestože hosté už hráli po vyloučení Boška Jankoviče jen v deseti. Naděje "Juve" na zvýšení náskoku v čele tabulky a zároveň na další přiblížení 28. ligovému titulu ovšem vzaly za své chvilku poté, když v 86. minutě rozhodl o výhře rossoneri Kevin-Prince Boateng.

Utnutí šestizápasové sérii bez vítězství se dočkala předposlední Novara, která překvapivě porazila 2:1 třetí Lazio Řím a zkomplikovala soupeři boj o účast v Lize mistrů. Za hosty se sice jednou dokázal gólově prosadit český útočník Libor Kozák, ale rozhodčí branku kvůli ofsajdu neuznal.

Klub z italského hlavního města ovšem i po prohře drží s 55 body třetí příčku, která zaručuje účast v předkole Ligy mistrů. Udine totiž nevyužilo šanci přeskočit Lazio. Prohrálo totiž s Interem Milán 1:3. O bod méně než Lazio však už má čtvrtá Neapol po výhře nad Lecce.