Juventus v Serii A senzačně prohrál s oslabenou Sampdorií

Nečekanou porážku museli v 19. kole italské ligy skousnout fotbalisté Juventusu Turín, kteří podlehli Sampdorii Janov 1:2, jejich náskok na prvním místě tabulky se ztenčil na pouhých pět bodů. AS Řím vedený trenérem Zdeňkem Zemanem prohrál v Neapoli 1:4.

Juventus Turín otočil zápas s Cagliari a vyhrál 3:1

Juventus Turín otočil zápas s Cagliari a vyhrál 3:1 | Zdroj: Reuters

Juventus přitom začal utkání se Sampdorií dobře, od 24. minuty vedl díky proměněné penaltě Giovinca, navíc ve 32. minutě přišli hosté kvůli vyloučení Berardiho. Ani to ale turínskému celku k vítězství nestačilo.

Sampdoria ve druhém poločase zcela otočila vývoj skóre, když nejprve v 52. minutě vyrovnal Icardi a tentýž hráč pak v 69. minutě rozhodl o senzační výhře hostí. Velkou zásluhu na ní měl i skvěle chytající gólman Romero, který zlikvidoval až na jednou výjimku všechny šance domácích.

Překvapení se zrodilo i v utkání Fiorentiny s nováčkem z Pescary, které favorit podlehl 0:2, a to přesto, že Fiorentina přestřílela svého soupeře poměrem 17:4. Porážce se nevyhnul ani Inter Milán, když podlehl Udine 0:3 a na vítězství čeká už tři kola.

19. kolo italské fotbalové ligy:

Udine - Inter Milán 3:0 (63. a 79. Di Natale, 75. Muriel), Fiorentina - Pescara 0:2 (57. Jonathas, 90. Celik), FC Janov - Boloňa 2:0 (57. a 73. Borriello), AC Milán - Siena 2:1 (67. Krkic, 80. Pazzini z pen. - 87. Paolucci), Chievo - Bergamo 1:0 (37. Cofie), Juventus Turín - Sampdoria Janov 1:2 (24. Giovinco z pen. - 52. a 69. Icardi), Parma - Palermo 2:1 (63. Belfodil, 90.+2 Amauri - 85. Budan), Neapol - AS Řím 4:1 (4., 48. a 70. Cavani, 90. Maggio - 73. Osvaldo).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít