K fotbalu patří párek a pivo. Při zápasech Baníku na vítkovickém stadionu pouze nealko

Fotbalový zápas si bez piva a párku mnozí fanoušci ani nedovedou představit, ale těm v Ostravě Vítkovicích minimálně v prvním případě nic jiného nezbude. Na novém domovském stadionu Baníku se totiž nebude pivo při ligových zápasech prodávat a to z bezpečnostních důvodů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci FC Baník Ostrava

Fanoušci FC Baník Ostrava | Foto: Baník Ostrava

Když to oficiální vysvětlení zjednodušíme, tak v Ostravě - Vítkovicích chtějí mít nově opravený stadion co nejdéle hezký a tak si čerstvě zrekonstruovaný stánek tímto opatřením chrání. Jde ale o výjimečné opatření.

„Situace v Ostravě je skutečně výjimečná, protože na ostatních patnácti stadionech Synot ligy se alkoholické pivo normálně čepuje,“ potvrzuje mluvčí profesionálních soutěží v Česku Daniel Hajný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situace v Ostravě je skutečně výjimečná. Na ostatních 15 stadionech Synot ligy se alkoholické pivo čepuje,“ potvrzuje mluvčí profesionálních soutěží Daniel Hajný

V Česku je pivo dlouhou dobu spojené s fotbalem i sponzorsky, velké pivovary už řadu let dávají do fotbalu v Česku miliony. Nestěžují si Vám potom zástupci pivovarů v případě takových zákazů, jako je ten aktuální v Ostravě, že se tím cítí poškozeni?

„Tato situace je zcela výjimečná a nová. Do této chvíle i Baník Ostrava točil na svých zápasech alkoholické pivo, ale problém v tom není. V Ostravě se bude točit pivo nealkoholické.“

Nemáte obavu, že se někteří fanoušci vzhledem k zákazu prodeje alkoholického piva posílí už před zápasem a situace bude ještě horší?

„Nikdo z nás neví, jaká bude reakce. Osobně si myslím, že to není o tom, jestli fanouška budete napájet alkoholickými nápoji přímo v daném utkání. Hlavně je to o komunikaci klubu s fanoušky. A dneska už se všichni snaží se svými fanoušky spolupracovat, ať už je to na vstupním řádu nebo nějakém ‚choreu‘.“

Baroš poprvé v Ostravě jako soupeř, v základní sestavě Boleslavi ale nebude

Číst článek

Jaký je v současnosti trend v zahraničí, když se podíváme do nejprestižnějších soutěží do Anglie, Německa nebo i jinam, smí se tam prodávat na stadionu pivo, případně jaké?

„Je to specifické soutěž od soutěže. V Německu je model stejný jako u nás. Na všech stadionech se prodává alkoholické pivo. Na druhou stranu v anglické Premier League se alkoholického piva nenapijete, tam vám natočí pouze nealkoholické.

Vladimír Kroc, Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme