Kadlec a Baroš dvakrát skórovali ve fotbalové Evropské lize

Čeští fotbalisté Michal Kadlec a Milan Baroš pomohli dvěma góly svým týmům v úvodních zápasech čtvrtého předkola Evropské ligy. Kadlec přispěl k výhře Leverkusenu nad ukrajinským Simferopolem 3:0. Baroš zachránil dvěma góly Galatasarayi remízu 2:2 s dalším ukrajinským mužstvem Lvovem.

Milan Baroš

Milan Baroš | Foto: fotbal.cz

Baroš, který nedávno doléčil zranění achillovky, nenastoupil od začátku, ale trenér ho na hřiště poslal už ve 36. minutě. Lvov totiž vedl v Istanbulu po prvním poločase 2:0. Baroš nejprve v 59. minutě snížil a čtyři minuty před koncem vyrovnal na 2:2.

Kadlec se trefil už v 54. sekundě, když dalekonosnou střelou z voleje překvapil brankáře hostů. Podruhé skóroval sedm minut před koncem hlavou po rohovém kopu. Následnou penaltu pak proměnil Michael Ballack, který oslavil návrat do Leverkusenu po příchodu z Chelsea.

Fotbalisté CSKA Moskva porazili kyperskou Famagustu 4:0. Útočník ruského týmu Tomáš Necid nastoupil až na posledních deset minut. Těžkou pozici do odvety mají hráči Slovanu Bratislava, kteří doma prohráli se Stuttgartem 0:1. Zápas provázely nepokoje obou táborů fanoušků na tribunách.

Slibnou pozici do odvety si vytvořil ruský Novosibirsk, který překvapivě porazil PSV Eindhoven 1:0. V dresu domácích nastoupil s kapitánskou páskou Tomáš Vychodil, Tomáš Čížek odehrál posledních 19 minut a brankář Petr Vašek byl na lavičce.

Účast v základní skupině má nadosah také Dinamo Záhřeb, kterému v maďarském Györu chyběl útočník Miroslav Slepička. Chorvatský tým vyhrál 2:0. Dobrou pozici do odvety si vytvořil také Juventus Turín po výhře 2:1 na hřišti Sturmu Graz. Obránce Zdeněk Grygera zůstal jen na lavičce.

Těžkou pozici budou naopak mít Češi v dresu Dněpropetrovsku Mario Holek a brankář Jan Laštůvka. Ukrajinský celek prohrál doma s polským Lechem Poznaň, kterého ve třetím předkole Ligy mistrů vyřadila pražská Sparta. Domácí porážku utrpěl také rumunský Temešvár s Lukášem Magerou v základní sestavě, když podlehl Manchesteru City 0:1.