Kadlec skóroval v LM, Leverkusen ale prohrál s Barcelonou 1:3

Fotbalisté Barcelony vstoupili vítězně do osmifinále Ligy mistrů. Obhájce celkového vítězství porazil v Leverkusenu domácí Bayer 3:1. Jediný gól německého týmu dal Michal Kadlec. V dalším duelu pak Olympique Lyon vyhrál nad kyperským APOELem Nikósie 1:0.

Dva střelci. Michal Kadlec z Leverkusenu (vlevo) se trefil jednou, barcelonský Alexis Sanchez dvakrát | Zdroj: ČTK

Barcelona předváděla v Leverkusenu svou klasickou hru plnou přihrávek a rychlých kombinací. Proti domácímu týmu, který hrál v první půli hodně pasivně a defenzivně, se ale nemohla dlouho prosadit.

Až v závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky vyšla katalánskému velkoklubu spolupráce mezi Messim a Alexisem Sánchezem, který zblízka protlačil míč do sítě mezi nohami gólmana Lena. Do druhého poločasu ovšem nastoupilo španělské mužstvo laxně a Leverkusen toho dokázal využít.

Po rohovém kopu přetlačil Michal Kadlec jednoho z hostujících obránců a v 52. minutě hlavou vyrovnal na 1:1. Radost domácích ale trvala pouze krátce. Už za tři minuty vysunul Fábregas nádhernou kolmicí Alexise Sáncheze, ten udělal kličku brankáři Lenovi a dal svůj druhý gól v zápase.

Leverkusen mohl vyrovnat, jenže střelu Castra vytlačil Valdéz konečky prstů na tyč a hlavička Kiesslinga v nadějné pozici neměla dostatečnou razanci. Vítězství Barcelony potom potvrdil v 88. minutě Lionel Messi, který zakončil povedenou kombinaci hostů.

V dalším osmifinálovém utkání byl jednoznačně lepším týmem domácí Lyon, proti kyperskému APOELu Nikósie se ale dokázal prosadit pouze jednou, když se v 58. minutě trefil s přispěním teče hostujícího hráče Lacazzete.

Odvety se hrají v Barceloně a Nikósii 7. března.