Kanonýr Lafata se dočkal, konečně oblékne sparťanský dres

Ve fotbalové Gambrinus lize bude dnes definitivně stvrzen přestup číslo jedna této zimní přestávky. K rošádě dochází mezi dvěma konkurenty v boji o titul a týká se navíc nejlepšího střelce předchozích dvou ročníků české nejvyšší soutěže, Davida Lafaty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Lafata z Baumitu Jablonec a jeho vítězné gesto | Foto: ČTK

Tento přesun se dá označit za jeden z nejkomplikovanějších v historii české nejvyšší soutěže. Námluvy mezi Spartou a Jabloncem začaly už v zimní přestávce sezony 2006/2007, tehdy se ale kluby nedohodly a Lafata odešel v létě do Austrie Vídeň.

Další intenzivní zájem projevila Sparta ve chvíli, kdy se Lafata stal dominantním kanonýrem Gambrinus ligy, v létě 2011. Na začátku podzimu 2012 už byl přestup na spadnutí, ale šéf fotbalové asociace i Jablonce Miroslav Pelta nakonec na nabízené podmínky nepřistoupil a David Lafata už se smiřoval s tím, že za Spartu si zkrátka nezahraje.

Přehrát

00:00 / 00:00

David Lafata dostal od Jablonce povolení a přestupuje do Sparty

„Byla to pro mě velká šance, chtěl jsem si zahrát poháry, ale nevyšlo to. Nechci se k tomu vracet, je to otázka pro někoho jiného, já to neovlivním,“ říkal tehdy jablonecký kanonýr.

Konkrétní podmínky přestupu nejsou úplně známé, přesná částka nebyla nezveřejněna, ale kvalifikované odhady hovoří o sumě 20 milionů korun.

Smlouvu by měl David Lafata podepsat dnes po zdravotní prohlídce, a to na 3,5 roku do léta 2016 a také se poprvé zapojit do tréninku, po boku svých konkurentů o místo ve sparťanském útoku Kweukeho, Kadlece, Balaje, na zkoušce je navíc i Bednář.

Jiří Chum, Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme