Kanonýr Lafata se dočkal, konečně oblékne sparťanský dres

Ve fotbalové Gambrinus lize bude dnes definitivně stvrzen přestup číslo jedna této zimní přestávky. K rošádě dochází mezi dvěma konkurenty v boji o titul a týká se navíc nejlepšího střelce předchozích dvou ročníků české nejvyšší soutěže, Davida Lafaty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Lafata z Baumitu Jablonec a jeho vítězné gesto | Zdroj: ČTK

Tento přesun se dá označit za jeden z nejkomplikovanějších v historii české nejvyšší soutěže. Námluvy mezi Spartou a Jabloncem začaly už v zimní přestávce sezony 2006/2007, tehdy se ale kluby nedohodly a Lafata odešel v létě do Austrie Vídeň.

Další intenzivní zájem projevila Sparta ve chvíli, kdy se Lafata stal dominantním kanonýrem Gambrinus ligy, v létě 2011. Na začátku podzimu 2012 už byl přestup na spadnutí, ale šéf fotbalové asociace i Jablonce Miroslav Pelta nakonec na nabízené podmínky nepřistoupil a David Lafata už se smiřoval s tím, že za Spartu si zkrátka nezahraje.

Přehrát

00:00 / 00:00

David Lafata dostal od Jablonce povolení a přestupuje do Sparty

„Byla to pro mě velká šance, chtěl jsem si zahrát poháry, ale nevyšlo to. Nechci se k tomu vracet, je to otázka pro někoho jiného, já to neovlivním,“ říkal tehdy jablonecký kanonýr.

Konkrétní podmínky přestupu nejsou úplně známé, přesná částka nebyla nezveřejněna, ale kvalifikované odhady hovoří o sumě 20 milionů korun.

Smlouvu by měl David Lafata podepsat dnes po zdravotní prohlídce, a to na 3,5 roku do léta 2016 a také se poprvé zapojit do tréninku, po boku svých konkurentů o místo ve sparťanském útoku Kweukeho, Kadlece, Balaje, na zkoušce je navíc i Bednář.

Jiří Chum, Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme