Kanonýr Lafata zajistil Jablonci výhru v souboji o třetí místo s Olomoucí

Fotbalisté Jablonce se po 15. kolech osamostatnili na třetím místě tabulky Gambrinus ligy za Plzní a Spartou. V přímém souboji zdolali svěřenci kouče Kotala Olomouc na jejím hříšti 1:0 gólem Davida Lafaty. Slavie neukončila výsledkovou krizi a prohrála v Hradci Králové 2:3. Zbrojovka Brno porazila po obětavém výkonu Příbram 1:0, i když hrála od 53. minuty o deseti.

David Lafata slaví se svými spoluhráči gól do sítě Olomouce | Zdroj: ČTK

Sigma začala duel s Jabloncem lépe, ale z úvodního tlaku gól nevytěžila a tak přišel trest. Nejlepší střelec posledních dvou ročníků ligy, který se na olomouckém Andrově stadionu trefil dvakrát i ve středečním přípravném utkání reprezentace proti Slovensku, si neobsazený naběhl na Čížkův centr a přidal svůj jedenáctý gól v sezoně.

Severočeši ztrácejí na vedoucí tým Gambrinus ligy Plzeň bod a na druhou spartu jim chybí body dva. Podruhé za sebou poražená Olomouc má na čelo už pětibodové manko.

Brněnskou sérii čtyř zápasů bez vítězství ukončila branka Lutonského z deváté minuty utkání, když šel důsledně za míčem a byl u něj o zlomek vteřiny dřív než váhající brankář Příbrami Hruška, před kterým brněnský bek stačil změnit směr míče a poslat jej do sítě.

Příbram prohrála už počtvrté za sebou na hřišti soupeřů, navíc nevyužila takřka půlhodinou převahu jednoho hráče v poli. V tabulce zůstává Příbram poslední se dvanácti získanými body, Brno poskočilo na pátou příčku.

Slavie neukončila výsledkovou krizi, když prohrála třetí z posledních čtyř zápasů, přestože vstřelila první branku utkání. Naopak Hradec zlomil svůj komplex z duelů se Slavií a dnes nad ní vyhrál teprve podruhé v nejvyšší soutěži.

Triumf Hradce zařídili cizinci. Dvakrát se trefil slovenský útočník Dušan Uškovič, vítěznou branku vstřelil dvanáct minut před koncem Bosňan Emir Halilovič. Slavii nespasily branky obránce Milana Nitrianského a nejlepšího střelce týmu Karola Kisela.

15. kolo první ligy:

FC Hradec Králové - Slavia Praha 3:2 (2:1)
Branky:17. a33. Uškovič, 78. Halilovič - 10. Nitrianský, 64. Kisel. Rozhodčí: Drábek - Vysloužil, Marek. ŽK: Šisler - Hubáček, Škoda. Diváci: 5025

Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 9. Lutonský. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Kříž. ŽK: Přerovský, Lutonský - Trapp, Dejmek, Střihavka. ČK: 37. Mezlík (Brno). Diváci: 3270

Sigma Olomouc - Baumit Jablonec 0:1 (0:1).
Branka: 14. Lafata. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Jiřík. ŽK: Vepřek, Janotka, Škerle, Ordoš - Kysela, Kopic, Valeš, Lafata. Diváků: 6 150

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít