Kapře, přijď mi zorat pole, vyzval Kubíček

Střížkovští Bohemians jsou minimálně pro nejvyšší fotbalovou soutěž mrtvým klubem. Minus dvacet bodů do tabulky, kde mají zatím jen čtrnáct plusových, šestimilionová pokuta a dvouroční distanc pro bosse Karla Kapra. To jsou nejvýraznější vzkazy svazové disciplinární komise pro klub, který nenastoupil k sobotnímu ligovému zápasu proti Bohemians 1905 a zdráhá se dodat nové důkazy v korupční kauze, kterou sám rozpoutal. Kromě trestů ale na Strahově padla i spousta zajímavých slov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadelně ztvárněné Čekání na Godota trvá obvykle zhruba tři hodiny. Podobně absurdní čekání na výrok disciplinární komise v kauzách nesehrané utkání dvou Bohemians a údajná olomoucká korupce bylo o pět hodin delší. Protagonisté tragikomedie se ale naštěstí starali o zábavné rozptýlení.

„Mně to připadá jako nějaký mafiánský film,“ řekl někdejší kouč střížkovských Bohemians Luboš Urban poté, co před komisí popřel jakékoli náznaky toho, že by od jeho týmu Olomoučtí koupili výhru ve vzájemném zápase.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalové čekání na Godota

Téhle verze se pochopitelně držel i olomoucký funkcionář Jiří Kubíček, který se vytasil s odbornou studií o štěnici ve svém služebním svazovém telefonu a následně se opřel do šéfa Bohemians Praha Karla Kapra.

Společná orba

Vztáhl na sebe totiž jeho trestní oznámení na neznámou osobu, která zveřejnila nahrávku Kubíčkova telefonického rozhovoru se členem výkonného výboru svazu Petrem Voženílkem, který Kapra spojoval s mafiánskými praktikami..

„Je vidět, že za poslední měsíc zajímá se velmi o mou osobu. Buď je to sexuální harašení anebo mně ten člověk chce pomoct. Proto mu napíšu mail a pozvu ho, budu orat pole, mám pět hektarů nepooraných, a pozvu ho, jestli mi nepřijede poorat pole,“ řekl Jiří Kubíček.

A co na to Kapr? „Sexuální harašení? Tak je to možné asi z jeho strany, z mé strany určitě ne.“

Ani nabídka společné orby Kapra nezaujala, není přece tažným obratlovcem, aby se nechal zapřáhnout. „Já zareaguji tak, že s panem Kubíčkem nechci mít nic společného. Mne ten pán nezajímá, pro mne ten pán skončil!“

To už Karel Kapr věděl o tom, že mu disciplinární komise zakázala dva roky působit ve fotbale a jeho klub zatížila šestimilionovou pokutou. Přesto jakožto správný Don Quijote deklaroval další chuť nezištně se rvát za lepší svět.

„Nevadí! Já si myslím, že ještě není všem dnům konec. Nikdy jsem neutekl z žádného boje, ani z tohohle neuteču. Ono se nehraje o peníze, ono se hraje snad spíš o tu spravedlnost a o to, aby se dodržovalo právo,“ prohlásil Karel Kapr.

Kapr z boje o svou spravedlnost neuhne, na to je příliš zatvrzelý a nepoučitelný. Totéž platí i pro Jiřího Kubíčka, kterého ani údajný sofistikovaný odposlech jeho aparátu neodradil od jeho dalšího užívání.

„Volal mi ‚Peltič‘ a říká mi, hele kamaráde ...,“ Ale to už je zase jiné představení.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme