Karel Jarolím ke Slavii: O nějakém problému jsem veděl od léta

Fotbalisté Liberce vyhráli Fortuna Víkend šampionů, nejvýznamnější halový turnaj u nás. Svěřenci Petra Rady porazili ve finále Spartu 6:3. Jednou z nejsledovanějších událostí byl také návrat Karla Jarolíma do Prahy. Nejdříve mimořádně oblíbený a později i vlastními fanoušky často kritizovaný kouč Slavie tentokrát přijel jako trenér bratislavského Slovanu. A mluvil také o problémech současné Slavie, která se trápí v Gambrinus lize, a která teď v hale skončila poslední.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohemians 1905 - Slavia Praha (1:1) | Foto: Tomáš Adamec

Osud tomu chtěl, aby se Karel Jarolím přímé konfrontaci s fanoušky i torzem svého bývalého klubu vyhnul. Na rozdíl od fotbalistů bratislavského Slovanu zbyl na slávisty pouze duel o páté místo, takže se oba celky na hřišti nepotkaly.

A od příznivců v červenobílém, kteří v hledišti přebývali i mimo zápasy svého týmu, se žádného nevraživého přivítání v Praze nedočkal. Přestože mnozí z nich označují právě Karla Jarolíma za hlavního viníka sportovního a nakonec i ekonomického úpadku sešívaných.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalý kouč Slavie Jarolím: O problémech jsem veděl od léta

„Kdybych se bál, tak bych sem asi nejezdil. Myslím, že převáží to dobré,“ uvedl Karel Jarolím, jehož jméno je podepsáno pod dvěma mistrovskými tituly v řadě, premiérovou účastí v Lize mistrů, ale také s těžko pochopitelným kolapsem v boji o stejnou soutěž ve dvojzápase s moldavským či podněsterským Tiraspolem.

Později i s tragikomickým odchodem ze Slavie na jaře minulého roku, letním návratem a definitivním sbohem na podzim.

„Nemůžete na tom postavit rozpočet a počítat automaticky, že se dostaneme do Ligy mistrů. Když se tam dostaneme, tak pak můžu kalkulovat s těmi financemi. Ale jestliže tam nejsme, tak přeci nemůžu počítat automaticky s tím, že se tam dostaneme. Tam si myslím, že nastal zásadní problém, co se týče financí.“ myslí si Karel Jarolím.

Zakrývání problémů

Současný kouč Slovanu Bratislava ale zároveň odmítá, že by měl na tom ze své pozice trenéra výraznější podíl, přestože byl ještě před lety považován za jen velice málo omezeného vládce Edenu. „Říkám vám mé pocity, můj názor na to.“

Viníka kouč Karel Jarolím přímo označit nechtěl, ale. „Víte, kdo tam byl ve vedení. Myslím, že se začal tušit problém v momentě, kdy jsme vypadli s Tiraspolem. Tam si myslím, že už začala panovat nervozita, že se snažili, aby byla odpoutaná pozornost jinam,“ je přesvědčený Karel Jarolím

Když Jarolím mluví o současné Slavii, stále hovoří v první osobě množného čísla. „Ale to nejde odpárat, samozřejmě to nejde.Tak když tam člověk prožil takových let!“

My včetně Karla Jarolíma platilo ještě nedávno, na podzim, který zpočátku nenaznačoval, že by se měli slávisté sportovně trápit, naopak. Takže si mohl kouč i celkem oprávněně myslet, že udělal dobře, že se po krátké pauze na lavičku sešívaných v létě vrátil.

„V létě jsem věděl, že tam nějaký problém bude. ale ne až takového rozsahu! A kdybych byl srab, tak jsem se na to vyprdnul už v létě. Já jsem to věděl, ale chtěl jsem pomoc tomu, abychom postavili Slavii na nohy. On i ten začátek, když jsme hráli zápasy venku, tak jsme měli nějakých plus pět bodů. A pak promrhaný zápas s Libercem doma,“ našel Karel Jarolím pravděpodobný bod zvratu letošní sezony.

Dobrovolný odchod ze Slavie

Klub se poté nasměroval k pádu tabulkou a samotného kouče donutil k definitivnímu odchodu, dobrovolnému zdůrazňuje. „Vy jste do toho šili o sto šest, tak jste mě dohnali k tomu, že jsem byl nucený skončit sám. Já vám to řeknu, jak to je.“

Teď je tedy Karel Jarolím v bratislavském Slovanu, se kterým by chtěl hrát evropské poháry, a do kterého by teď, protože už má volnější ruce než těsně po svém příchodu na podzim, rád nějaké hráče přivedl.

„Jo, možná že i někdo z Čech, ale zatím jsme to tak nějak probírali letmo. Takže určitě k žádným jednáním nedošlo,“ mluvil kouč Karel Jarolím o případných posilách, a přitom nepopírá, že by měl zájem také o některé slávisty. Tedy s výjimkou svého syna Lukáše, jehož příchod do Slovanu vyloučil. „Ne, ne.“

A podobně jasná odpověď zazněla z úst Karla Jarolíma i na otázku, jestli se Slavia na jaře zachrání v Gambrinus lize, byť ji fanoušci konkurenčních Bohemians bezprostředně po utkání o konečné páté místo na halovém turnaji posílali už nyní o patro níž. ‘Hola, hola, hola, druhá liga volá!‘. „Ne, já vůbec nepochybuji o tom, že by se Slavia neměla zachránit!“ tvrdí Karel Jarolím.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme