Kariéra v komisi rozhodčích FIFA je pro Damkovou vrcholem. Před 20 lety by tomu nevěřila

K povinnostem v Evropské fotbalové unii se Dagmar Damkové začínají přidávat ty v komisi rozhodčích Mezinárodní federace. Proto se pozvolna stahuje z fotbalu českého. Zdejší komisi rozhodčích opustila, o obhajobě pozice ve výkonném výboru ještě nepřemýšlela a českým pořadatelům blížícího se mistrovství Evropy žen do 17 let oficiálně ani pomáhat nemůže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dagmar Damková na stadionu Maracaná během MS 2014 v Brazílii. | Foto: František Kuna

„Fotbalu na mistrovství Evropy se zúčastním, ale z pozice komise rozhodčích UEFA,“ vysvětluje Dagmar Damková s tím, že nemůže plnit roli ředitelky nebo prezidentky turnaje, který Česko v květnu hostí.

„Je to neslučitelné. Pro mě bylo hlavní rolí, že jsem se snažila podílet na tom, abychom to mistrovství dostali sem. To, co následuje dál, jsme rozdělili ostatním. Navíc bych nebyla moc platná, protože jsem víc pryč než doma.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Před 20 lety bych nevěřila, že budu mít pozici v komisi rozhodčích FIFA, říká Dagmar Damková

Proto prý také bývalá úspěšná sudí nejdřív v komisi rozhodčích Fotbalové asociace ČR skončila jako předsedkyně a v říjnu i jako řadová členka. A teď ještě neví, jestli bude v červnu obhajovat svou pozici ve výkonném výboru asociace.

„To je daleko. Tohle teď ještě neřeším. Všechno je hrozně čerstvé, takže nevím,“ naráží Dagmar Damková na svou začínající kariéru v komisi rozhodčích Mezinárodní fotbalové federace FIFA.

„Kdyby mi to někdo před těmi 20 lety, kdy jsem začínala pískat, řekl, že se stane něco takového, tak bych řekla, že je normální blázen. Teď je asi vrchol. Nevím, co bych si mohla přát víc. Prezidentkou FIFA nebudu,“ dodává zástupkyně teď už spíše evropského a světového než českého fotbalu.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme