Karviná na jaře ještě neprohrála. Příbram drží šanci na záchranu

Fotbalisté Karviné vyhráli ve 20. kole první ligy v Jihlavě 4:2 a na jaře ještě neprohráli. Fotbalisté pražské Dukly porazili Jablonec 1:0 a poprvé od září doma zvítězili. Jediný gól vstřelil už ve druhé minutě Zinedin Mustedanagič. Fotbalisté Příbrami udrželi šanci na záchranu v první lize, když doma porazili čtrnáctý Hradec Králové 1:0.

Fotbalisté Karviné

Fotbalisté Karviné | Zdroj: ČTK

Vysočina Jihlava - MFK Karviná 2:4 (2:3)

O výhře Karviné rozhodli Lukáš Budínský, Pavel Eismann, Filip Panák a Marek Janečka, za domácí se trefili Petr Hronek s Pavlem Dvořákem. Slezanům tak patří šesté místo v tabulce, Vysočina naopak nedokázala využít zaváhání konkurenta v boji o záchranu Hradce Králové a je stále předposlední.

Poprvé se skóre měnilo po chybě stopera Krejčího, kterou potrestal hostující Budínský. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 36. minutě Eismann a odstartoval hektickou desetiminutovky, během které padly celkem čtyři góly. Vzápětí totiž snížil Hronek, ale třetí gól Karviné přidal Panák. Poslední slovo v úvodní půli patřilo domácím na 2:3 upravil Dvořák. Definitivní rozhodnutí přišlo v 68. minutě, když si míč ve vzduch našel Janečka. Karviná tak prodloužila ligovou neporazitelnost na šest kol.

Jihlava tak nevyužila zaváhání Hradce, který prohrál 0:1 na půdě poslední Příbrami. Od ní dělí patnáctou Vysočinu čtyři body, zatímco na východočeský celek, jemuž patří poslední místo zajišťující udržení ztrácí Jihlava jediný bod.

Dukla Praha - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Fotbalisté pražské porazili Jablonec 1:0 a doma zvítězili poprvé od loňského září, kdy uspěli nad Brnem. Naopak Severočeši na jaře poprvé nebodovali. Utkání na Julisce rozhodl už ve druhé minutě Zinedin Mustedanagič po minele brankáře Romana Valeše, který neudržel Brandnerův centr, míč mu vypadl přímo k volnému Mustedanagičovi a ten už měl snadnou práci. Bosenský záložník hostující ze Sparty se radoval z premiérové branky v nejvyšší soutěži.

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Fotbalisté Příbrami udrželi šanci na záchranu v první lize, když doma porazili čtrnáctý Hradec Králové 1:0. Z posledního místa tabulky se soupeři přiblížili na rozdíl pěti bodů. Východočeši ale mají zápas k dobru. O jediný gól se už v šesté minutě postaral z penalty Tomáš Pilík. Hradec měl několik dobrých šancí, trefil i tyč, ale nakonec už potřetí na jaře nedal branku. Příbram tak ubránila teprve třetí výhru z posledních 28 ligových utkání.

K největší šanci hostům pomohl příbramský Pilík, který špatně rozehrál přímý kop a poslal soupeře do brejku. Černý už byl sám před Hruškou, ale ještě posouval do strany Schwarzovi. Ten mohl doklepávat do prázdné branky, ale domácí zachránil Suchan a nebezpečí zažehnal. Víc už Hradec nevymyslel a Příbram teprve podruhé v ligové sezoně udržela čisté konto.

Zlín - Slovácko 1:1 (1:1)

Fotbalisté Zlína remizovali v moravském derby se Slováckem 1:1. Oba celky tak ukončily svoji jarní sérii bez vstřeleného gólu. Vedoucí branku Slovácka dal v 16. minutě Jan Navrátil, vyrovnávací trefu zaznamenal v 41. minutě Jean-David Beauguel. Zlín už šest kol nevyhrál a může přijít o čtvrté místo v tabulce. Slovácko naopak pošesté za sebou neprohrálo a na jaře i ve čtvrtém duelu remizovalo.

Trenér Levý, který se vrátil po vypršení disciplinárního trestu opět na lavičku Slovácka, se musel obejít bez nemocného útočníka Koného a jen mezi náhradníky byl lehce zraněný Tetteh.

Brno - Bohemians 1905 0:0

Fotbalisté Brna remizovali s Bohemians 1905 0:0. Pražané, kteří stejně jako domácí Zbrojovka dohrávali v deseti, prodloužili čekání na ligovou branku na šest kol a celkem 626 minut. Moravané nedali gól podruhé za sebou.