Kauza fotbalové korupce: Potrestána by měla být buď Plzeň, nebo šéf Sparty Křetínský

Fotbalová Plzeň majitele Tomáše Paclíka uplácela a dostane od disciplinární komise trest. Anebo - a to se teď jeví jako pravděpodobnější - je to jinak: nařčení šéfa Sparty Daniela Křetínského, který poukázal na korupční praktiky v profesionálním fotbale, stojí na vratkých základech. V tom případě by neměl trest minout jeho. Jenom tahle dvě řešení se nabízejí, pokud nemá tenhle palčivý případ českého fotbalu vyprchat do ztracena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Sparty Daniel Křetínský

Šéf Sparty Daniel Křetínský | Foto: Filip Jandourek

Na tahu je Daniel Křetínský, s tímhle závěrem se disciplinární komise rozešla v polovině prosince, kdy šéf Sparty dorazil na její jednání, odešel s jejím předsedou Jiřím Goldou pohovořit mezi čtyřma očima, ale žádné důkazy s sebou neměl. Slíbil je předložit v následujících dnech při dalších setkáních s Goldou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda disciplinární komise Jiří Golda je připraven potrestat jak Plzeň, tak i Daniela Křetínského podle toho, na čí straně bude vina

„Něco proběhlo, ale s dovolením si myslím, že není fér, abych kolegům z disciplinární komise sděloval ty informace prostřednictvím médií. Jednání a setkání samozřejmě probíhala, ale byla tam vánoční pauza, kdy jsme všichni chtěli mít klid. Chápu, že na mě tlačíte, že tu informaci chcete vědět, ale já s tím napřed seznámím kolegy a pak teprve budu připraven říct to veřejnosti,“ láká ke sledování nejbližšího jednání disciplinární komise její předseda.

Ovšem podle informací Radiožurnálu Křetínský žádné zásadní informace ani důkazy Jiřímu Goldovi během uplynulého měsíce předložit nedokázal. V takovém případě by se vystavoval hrozbě, že vyvolal planý poplach a i po vzoru minulých afér by měl dostat trest právě vlivný podnikatel a funkcionář. Jiří Golda tvrdí, že sebevědomí a nezávislosti má jeho komise i na tohle řešení dost.

Pelta s Goldou se neshodují v tom, jak vyřešit korupční aféru

Číst článek

„Ano, i tohle je jedna z variant. Pro mě závěr z posledního jednání disciplinární komise byl takový, že jsem ve vztahu k panu Křetínskému zvolil nestandardní postup, protože přislíbil dodat nějaké důkazy ke svým velmi závažným tvrzením. Fotbal je médii vláčen několik měsíců v nepříjemných souvislostech, ale fotbal by se s tím měl umět vypořádat. Každý musí zvážit, když něco udělá, jaké to může mít důsledky,“ zvedá varovný prst Jiří Golda.

Během čtvrtečního odpoledne se ukáže, jestli je právě tahle - pro Křetínského nepříjemná - varianta řešení korupční aféry nejvíce pravděpodobná. Radiožurnál vás o tom bude z pražského Strahova informovat.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme