Kauza údajného uplácení jde znovu před disciplinárku

Koupila fotbalová Olomouc výhru v posledním kole loňského ročníku nejvyšší soutěže, nebo jde o křivé obvinění ze strany šéfa Bohemians Praha Karla Kapra?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Korupce | Foto: Fotobanka stock.xchng

Dnešek může celý případ posunout o něco dál. Jak jmenovaný funkcionář, tak všichni s kauzou spojovaní hráči budou vypovídat na pražském Strahově. Discipilnární komise bude tuhle aféru řešit podruhé a její předseda Jiří Golda by rád shromáždil více informací než minulý týden.

„My jsme pana Kapra vyzvali, aby ty důkazy, o kterých pro nás zatím tak mlhavě hovoří, předložil,“ říká Jiří Gouda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kauza údajného uplácení jde znovu před disciplinárku

Jeden z Kaprových svědků, dnes už hráč Kladna David Zoubek se nechal slyšet, že jeho někdejší šéf podle něj jako zmíněné další důkazy předloží odposlechy telefonních hovorů.

Pokud své nařčení olomoucké strany Kapr ale ničím důvěryhodným nepodpoří, může se přiblížit chvíle, kdy to aspoň na úrovni fotbalových řádů nebudou Olomoučtí, kdo nad vyneseným verdiktem zapláče.

Kapr a jeho čtyři svědci totiž hrají hru buď, anebo. Pokud neprokážou vinu Hanáků, mohou být sami potrestáni za znevážení jména fotbalového svazu.

„To se na konci může ukázat, že někdo poškodil český fotbal a v téhle souvislosti je možno podle disciplinárního řádu i trestat,“ upozorňuje Jiří Golda.

Coby předseda disciplinární komise má tu výhodu, že se jako první doví, jak budou pozvaní hráči i Karel Kapr po čtrnácté hodině argumentovat. Vy jakožto posluchači naší stanice o tom ale uslyšíte nedlouho po něm.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme