Klíč k titulu? I dobré rozhodnutí ohledně Matějovského

Fotbalový podzim uzavřeli s pětibodovým náskokem v čele tabulky a už teď se připravují na mnohem těžší jaro. Největším soupeřem pražské Sparty ale teď nemusejí být jen další ligové týmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 21. kola první fotbalové ligy AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň hrané 30. března v Praze. Zleva Vladimír Darida z Plzně a Marek Matějovský ze Sparty (vpravo). | Zdroj: ČTK

"Gratuluju panu trenérovi," přihlásil se na tiskové konferenci Sparty po vítězství nad Mladou Boleslaví do diskuze herec a fotbalový nadšenec Michal Pavlata.

Trenéra Vítězslava Lavičky se ptal na vytíženost některých opor. A zatímco u bojovného útočníka Romana Bednáře kouči pozici žolíka schvaloval, u tvořivého záložníka Marka Matějovského roli náhradníka nechápal.

"Matějovský není žolík, proč není v základní sestavě?" ptal se šéfa sparťanského realizačního týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pozicí Marka Matějovského ve fotbalové Spartě se zabýval Jaroslav Plašil

Postava Marka Matějovského sparťany zřejmě rozděluje na dva tábory. Jedni ho obdivují pro jeho nadprůměrné fotbalové kvality a kreativitu, druzí mu naopak vyčítají pomalejší pohyb a také v něm nevidí takzvaného pozitivního lídra týmu.

Silných argumentů mají obě strany hodně, Marek Matějovský býval alternativou za Tomáše Rosického v národním výběru Karla Brücknera a to nemohla být náhoda, říkají třeba ti první.

Od příchodu Marka Matějovského na Letnou jsme ještě nezískali titul, volají zase ti druzí a připomínají dva poslední zpackané jarní finiše. Dvakrát byli sparťané ve výhodné pozici a dvakrát se o ni z velké části sami připravili.

"Každý z fanoušků může mít různý názor, různý pohled na toho nebo onoho hráče. My se samozřejmě snažíme dát do utkání to nejlepší, co aktuálně máme k dispozici. Bereme ale taky v potaz dlouhodobější klubový záměr," vysvětluje Vítězslav Lavička.

Ve sparťanské šatně je teď veselo, fotbalisty hřeje pětibodový náskok, v Lukáši Váchovi našli pozitivního lídra, kostra týmu si, zdá se, po letech sedla a při vší úctě k předním ligovým týmům, opravdový konkurent v boji o titul je teď jen jeden, což je velká změna oproti minulosti.

Za poslední tři roky máme největší šanci, přiznává Lavička

A protože právě tento plzeňský soupeř tříští síly kvůli startu v evropských pohárech a navíc přichází o úspěšného kouče, mohou opravdu na Letné cítit současný boj o titul jako nejnadějnější za poslední tři sezony.

"Stručná odpověď: ano," nebojí se přiznat kouč Vítězslav Lavička.

Zároveň ale zřejmě stejně také tuší, že i svým jedním jediným špatným rozhodnutím může šance sparťanů výrazně ovlivnit. Další osud pravděpodobně nejkvalitnějšího náhradníka v první lize do kategorie důležitých rozhodnutí určitě patří.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme