Klokani míří do Edenu

Na jedné straně červenobílé sedačky, na té druhé zelenobílé. Tak by mělo vypadat hlediště fotbalového stadionu v Edenu podle představ jednapadesátiprocentních akcionářů klubu Bohemians 1905. Podle informací Radiožurnálu jsou klokani z Vršovic po schůzce na radnici Prahy 10 hodně blízko dlouhodobému přesunu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Bohemians 1905 | Foto: Bohemians 1905

"Zastupitelstvo dalo podmínku, že Bohemians nebudou v Edenu jako náhodní kolemjdoucí. Bavil jsem se s panem Kroužeckým, který zastupuje zájmy E-Side, a dokonce mi už ukázal projekt. Skutečně se vytvoří kompletně zázemí pro mužstvo," říká šéf představensta CTY Group, jinak také zástupce jednapadesátiprocentního akcionáře Bohemians 1905 Ondrej Oravec.

Podle Oravce je přestěhování klubu vzhledem k ekonomickým i právním komplikacím vršovických klokanů jedinou možnou variantou. A i z toho důvodu teď už také hodně pravděpodobnou. Přestože ji musí odsouhlasit nikoli pouze 51 procent, ale v tomto případě dvě třetiny akcionářů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bohemians 1905 míří do Edenu

"Ztrácíme stánek, na který jsme byli zvyklí. Možná bych si vzpomněl, v jakém bytě jsem vyrůstal, ale od té doby jsem se několikrát přestěhoval. Ale chápu to, ne každému se to líbí. Možná bude nějaký okrajový problém se Slavií, ale na druhou stranu vidím velké obchodní příležitosti. Zajistíte čtyřikrát měsíčně fotbal, což má vliv na cenu skyboxů. Každý z toho bude profitovat, E-Side potřebuje určitou stabilitu, " vysvětluje Oravec.

E-Side, tedy vlastník stadionu v Edenu, na kterém by od nové sezony měli hrát vedle slávistů také klokani od Botiče. Ze začátku v provizoriu, spíše jako stálí hosté, zhruba od poloviny sezony s veškerým zázemím jako jeden ze dvou domácích týmů.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme