Klose poslal Lazio na druhé místo italské Serie A

Fotbalisté Lazia Řím se v tabulce italské Seire A posunuli na druhé místo za vedoucí Juventus, když porazili poslední tým z Lecce 3:2. Dvěma brankami k tomu přispěl Miroslav Klose.

Miroslav Klose zaznamenal v utkání Lazia s Lecce dvě branky

Miroslav Klose zaznamenal v utkání Lazia s Lecce dvě branky | Zdroj: Reuters

První branku utkání ale zaznamenali hráči domácího Lecce, a to už ve 12. minutě, když penaltu proměnil David Di Michele. Ještě do poločasu se ale o vyrovnání postaral svým prvním gólem v utkání Miroslav Klose.

Lazio potom otočilo skóre ve svůj prospěch krátce po počasové pauze, kdy se prosadil Albánec Lorik Cana. O plný bodový zisk ale musel favorizovaný tým ještě tvrdě bojovat.

V 59. minutě totiž srovnal na 2:2 Ferrario. Hrdinou večera se pak stal Klose, který tři minuty před koncem upravil svou osmou letošní ligovou trefou na konečných 3:2.

Tabulkou dále stoupá vzhůru Inter Milán, který si doma proti Fiorentině připsal páté vítězství v sezoně, když hosty porazil 2:0. Tříbodový zisk katapultoval Inter ze šestnácté na devátou příčku tabulky.

Na sestupové příčce zůstává i navzdory vítězství 1:0 v Palermu Cesena.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Lecce - Lazio Řím 2:3 (12. Di Michele z pen., 59. Ferrario - 28. a 87. Klose, 47. Cana), Siena - FC Janov 0:2 (56. Rossi, 90.+2 Palacio), Inter Milán - Fiorentina 2:0 (41. Pazzini, 49. Nagatomo), Palermo - Cesena 0:1 (63. Mutu).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít