Kluby Premier League srazily maximální cenu lístků pro fanoušky hostů na 30 liber

Velké vítězství slaví fotbaloví příznivci v Anglii. Kluby Premier League se dohodly na maximální ceně vstupenek pro fanoušky hostujících týmů. Pro příští sezónu bude 30 liber, v přepočtu asi 1000 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník West Bromwiche Nicolas Anelka při zápase Premier League před mantinelem s nápisem sponzora klubu | Zdroj: Reuters

Fanoušci londýnských klubů Chelsea, Tottenhamu nebo Arsenalu si už pomalu zvykli, že se do ochozů dostanou jen za 70, 80 i více liber.

Tahle cenová hladina je ale pro příznivce z menších a chudších měst nedostupná, zvlášť pokud se připočtou značné náklady na cestu, přenocování a jídlo.

Kluby uznaly, že bez hostujících fanoušků by atmosféra na stadionech prostě už nebyla taková. Dvacet týmů Premier League se nakonec jednomyslně rozhodlo nastavit strop ceny lístků pro příznivce soupeřů na 30 liber.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kluby Premier League srazily maximální cenu lístků pro fanoušky hostů na 30 liber. Informuje o tom zpravodaj Jiří Hošek

Kvůli cenám vstupenek se kluby dostaly pod tlak také ve světle nové lukrativní smlouvy o prodeji televizních práv, která do jejich pokladen přinese během tří sezón osm miliard liber, v přepočtu asi 280 miliard korun.

Rozhodnutí klubů se hodnotí jako velké vítězství pro diváky. Fanouškovské organizace ale chtěly, aby se maximální cena lístků pro hostující fandy stlačila až na 20 liber, takže úplně vítězství to není.

Dohoda se navíc týká jen nejvyšší anglické soutěže. Nejspíš tak vznikne paradoxní situace, kdy fandové v druhé lize zaplatí za možnost vidět svůj tým hrát venku víc, než příznivci klubů Premier League.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme