Kluby se dohodly na založení Ligové fotbalové asociace

Snaha fotbalových klubů o profesionalizaci českého fotbalu se opět posunula vpřed. Na zasedání prvoligových klubů se jejich majitelé domluvili na dalším společném postupu směrem k Českomoravskému fotbalovému svazu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbal - ČMFS | Foto: fotbal.cz

České fotbalové kluby chtějí dlouhodobě o svých investicích rozhodovat mnohem více než jak je tomu dosud, v rámci této snahy se na svém zasedání dohodli na vzniku tzv. Ligové fotbalové asociace. Ta by měla vzniknout 9. března po ligovém shromáždění a měla by zastřešovat další společný postup prvoligových klubů směrem k ČMFS.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dušan Svoboda představuje Ligovou fotbalovou asociaci

V čele této asociace bude stát ligový výbor se třemi členy, Dušanem Svobodou, Karlem Pohorským a Miroslavem Platilem. Ti si dali také za úkol také vypracovat návrh na doplnění svazových stanov, který by při případné profesionalizaci fotbalu upravil vztah klubů k ČMFS.

"Jde o určité organizační změny a určité posílení hlasu profesionálního fotbalu. Vydali jsme se na dlouhou cestu, teď nás čeká první mezník a to je červnová Valná hromada, kde o prospěšnosti tohoto kroku pro celý český fotbal, nejen pro profesionální fotbal, se pokusíme přesvědčit delegáty. Aby ty změny, které v těch stanovách budou nutné, tak aby je podpořili," dodal k novému projektu Dušan Svoboda.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme