Kluci se nemají čeho bát, burcuje český tým před zápasem s Itálií Pavel Nedvěd

Zápasem proti Itálii smutně skončila jeho jinak skvělá reprezentační kariéra. Právě proti dnešnímu soupeři sehrál bývalý kapitán Pavel Nedvěd poslední soutěžní utkání za národní tým. Po porážce 0:2, která znamenala na mistrovství světa 2006 vyřazení, už se v českém dresu objevil jen při přátelské rozlučce se Srbskem. Ale nejen proto bude Nedvěd dnes večer svým následovníkům držet proti Itálii palce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Nedvěd na galavečeru v Praze | Foto: ČTK

„Samozřejmě člověk zůstává fanouškem a fandím jim, aby jim to vyšlo, protože to bych tam s těma ‚Íčkama‘ nevydržel.“ Pavel Nedvěd má pro Italy, kterými je už dlouhá léta obklopený, svérázné označení.

A oni by zase současnému členovi správní rady italského mistra Juventusu Turín velmi štiplavě připomínali, pokud by dnes večer jejich národní tým v Praze zvítězil a udělal tím na úkor Čechů další krok za postupem na mistrovství světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Nedvěd věří, že můžou čeští fotbalisté Italy potrápit

„Myslím, že ten zápas je otevřený, nebude lehký ani pro Italy, ani pro náš celek. Ale hrajeme doma a myslím, že se dá hrát s každým soupeřem a na Spartě jsme to hodněkrát potvrdili. Myslím, že se kluci nemají čeho bát. Je to asi rozhodující zápas, musí mít sami před sebou čisté svědomí, že odevzdali všechno. Byl to vždycky můj sen, podívat se do Brazílie, tak doufám, že tam pojede český národní tým,“ připomíná majitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy, že další porážka ve špatně rozehrané kvalifikaci by českému týmu cestu na šampionát do Jiží Ameriky už skoro zatarasila.

Pavel Nedvěd nebude dnes večer na Letné chybět. Pokud vy ano, máte možnost si celý zápas Česko-Itálie poslechnout v našem přímém přenosu. Výkop je ve 20:45.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme