Klukům jsem to zkazil, řekl vyloučený fotbalista Lukáš Vácha

Česká fotbalová reprezentace do 21 si na evropském šampionátu vylosovala Černého Petra. Ze čtyř semifinalistů je totiž jediným týmem, který nepostoupil na olympijské hry. Smutným hrdinou, který k porážce s Běloruskem 0:1 přispěl svým dílem, byl záložník Lukáš Vácha.

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha | Foto: Michal Jurman

Běžela 75. minuta duelu o postup na olympijské hry. Lukáš Vácha při útočné akci za stavu 0:0 nesmyslně máchl rukou po míči a dostal druhou žlutou kartu. Bělorusům nakonec stačilo 90 minut řádné hrací doby k tomu, aby početní výhodu využili.

"Moc mě to mrzí. Dva roky jsme dřeli na to, abychom se sem dostali a poté i na olympiádu a já jsem to klukům zkazil. Nevím, jak budu zapomínat, snad v kruhu rodiny. Ani si to nechci promítat v hlavě nebo pouštět znova, protože to byla opravdu klukovina, která rozhodla zápas," vzal na sebe v emocích hlavní díl odpovědnosti za prohru Lukáš Vácha.

00:00 / 00:00

Česká lvíčata zápas s Běloruskem nezvládla, navíc hrála od 75. minuty bez vyloučeného Váchy

Vácha byl co se týká žlutých karet na turnaji vůbec nejčastěji trestaným českým hráčem. Proti Bělorusku dostal první žlutou už ve 31. minutě.

"O přestávce jsme ho uklidňovali, říkali jsme, ať se jde rozhodčímu omluvit. Ve druhém poločase už měl jeden zákrok, za který mohl dostat druhou žlutou. Ale tomuhle nerozumím, ve vápně soupeře zahrát rukou a nechat si dát červenou. To je selhání jedince," neměl pro Váchu pochopení trenér Jakub Dovalil.

Lukáš Vácha tak svým dílem přispěl k tomu, že současný tým, který se tvořil od listopadu 2008, po šampionátu v Dánsku končí.

"Ta ruka mi vylétla úplně sama. Nevím, jestli nám to ten nahoře nepřál, nedovedu si to vysvětlit. Byla to klukovina," řekl Vácha.

Ať už boží zásah nebo klukovina, šance na účast na účast v Londýně je definitivně pryč. Český fotbal na ni přitom čeká už 11 let a po nevyužití dvou pomyslných mečbolů z utkání se Švýcarskem a Běloruskem minimálně další čtyři roky čekat bude.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít