Koller má zase chuť do reprezentačních zápasů

Bez fanfár a usilovného mačkání spouště fotoaparátu se do národního fotbalového týmu vrátil jeho nejlepší střelec. Přitom právě útočník Jan Koller je podle názoru některých odborníků tou největší posilou fotbalové reprezentace, a nejen kvůli jeho dvoumetrové postavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Koller | Foto: fotbal.cz
Přehrát

00:00 / 00:00

Koller má zase chuť do reprezentačních zápasů

202 centimertrů, 90 reprezentačních startů a 55 branek v dresu národního týmu. Už tak vysoká čísla se ještě chystá zvětšit fotbalový útočník Jan Koller. Zatímco první číslo už se nějakých pár let nemění, druhá dvě by se ještě zvýšit mohla. Nešťastný zápas proti Turecku na loňském EURU nakonec nebude pro Jana Kollera reprezentační tečkou.

"Zklamání, smutek! Aspoň že jsem kariéru zakončil gólem. To je fotbal, to se stává. A bohužel teď to padlo na nás," říkal loni v červnu po málo vídaném obratu s Tureckem zklamaný Jan Koller.

Historicky nejlepší střelec reprezentace měl ukončit kariéru jedním z nejsmolnějších duelů národního týmu? To k sobě moc dohromady nejde, i když zrovna toto nebyl ten důvod, proč se Koller nakonec vrací: "Tak to nebylo hlavní, že bych se chtěl dobře rozloučit. Samozřejmě by mě to těšilo kdybych se rozloučil postupem na mistrovství světa."

Jestli by byl v případě postupu tečkou skutečně poslední zápas kvalifikace či baráže, nebo by se loučení o pár měsíců oddálilo, to zatím Jan Koller řešit nechce: "Já nevím co bude za týden, natož v mém věku. Teď vůbec nepřemýšlím o nějakém mistrovství světa. V listopadu mi končí smlouva a nevím, co bude dál na klubové úrovni."

Právě výkony v klubu jsou pro psychiku Jana Kollera obzvlášť důležité, a to byl také hlavní důvod proč se nenechal přemluvit k návratu do reprezentace mnohem dříve ještě když přebral národní tým po Karlu Brucknerovi Petr Rada.

"Hlavně u mne to bylo jiné. Tenkrát to bylo po mistrovství Evropy, bylo to po nepodařeném angažmá v Norimberku. Kdyby tenkrát už byl trenér Ivan Hašek a oslovil mě, tak bych do toho taky nešel. V té době jsem se na to vůbec necítil. Čekalo mě nové angažmá v Samaře. Takže to v tom nehrálo roli, v tom hrálo roli, že už jsem neměl chuť. Teď je to zase jiné. V Samaře se mi daří, takže psychická a fyzická stránka zase hrály roli. Proto jsem na to teď kývnul."

I když přiznává, že kroky nového trenéra a svazového šéfa Ivana Haška jsou mu sympatické: "Líbilo se mi, jak se do toho vrhnul. Že vzal na sebe veškerou odpovědnost za svaz i za národní mužstvo. Prostě jsem se rozhodl, že se budu snažit mu v tom pomoct." Což teď znamená připravit se na kvalifikační dvojzápas se Slovenskem a San Marinem, přičemž ten první a mnohem důležitější se hraje už v sobotu večer v Bratislavě.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme