Koller s Rosickým strach Slovákům nenahánějí

Slovenští fotbalisté chodí před důležitými zápasy do divadla. Hry Radošínského naivného divadla jim prý přinášejí štěstí. Jako jeden z hrdinů se ale v důležitém kvalifikačním duelu proti Čechům určitě nebudou chtít chovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koller a Rosický v přípravě na SVK | Zdroj: ČTK

Pokud by se chtěli slovenští fotbalisté zachovat jako Jánošík, a podívali se před tím na tabulku třetí kvalifikační skupiny, museli by body sebrat sobě a darovat je Čechům, Na druhou stranu, rozpoznat, kdo je před vzájemným soubojem chudý a kdo bohatý jde poměrně těžko. Oba tábory si střídavě vyměňují komplimenty a občas si v předzápasových diskusích prohodí role favoritů.

Být to ještě před pár měsíci, bylo by zřejmě všechno jasné, jenže teď - Slováci jsou sice v euforii, k postupu na šampionát mají už opravdu hodně, hodně blízko. Naproti tomu nedávno dost povadlí Češi ožili s příchodem nového kouče Ivana Haška a také s návraty Jana Kollera a Tomáše Rosického.

"To nikdo nemůže říct dopředu, že Rosický s Kollerem přijdou do české reprezentace a hned budou hrát výborně. Kdo ví, možná že nastoupí a budou katastrofální. Určitě jsou to kvalitní hráči, ale nesmíme se jich zaleknout. Říkám, i tak bude záležet na nás," nenechá se otázkou návratu Kollera s Rosickým ovlivnit slovenský fotbalista Zdeno Štrba, a jeho odpověď se vzácně shoduje s větami jeho spoluhráčů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Koller s Rosickým strach Slovákům nenahánějí

I když třeba momentálně zraněný Miroslav Karhan připouští, že by na tom byli Češi s oběma hráči v základní sestavě lépe: "Nevím, co se Kollera týká. Myslím, že jsem někde četl, že dává góly. Tak určitě, ten bude nebezpečný. Na druhé straně Rosa myslím, že dlouho nehrál žádný důležitý zápas. Po takové dlouhé pauze to nebude určitě jednoduché. Ale z pohledu psychiky, určitě pro spoluhráče to může být výhoda."

To ale neznamená, že by měli Slováci z návratu Kollera a Rosického strach, to nikde nahlas neslyšíte a nikde se to nedočtete. A je to logické. Podle bývalého československého reprezentanta a slovenského trenéra Ladislava Jurkemika se ani není čeho bát. Oba fotbalisté totiž naskakují do týmu, který není nijak zvlášť kvalitní. ""Člověk tam nevidí takovou tu lehkost. Teď to české mužstvo nestojí tak pevně na nohou," říká Jurkemik.

Spekulovat o tom, jestli se budou Slováci bát nebo ne, to by byla ta největší hloupost, kterou by prý český tým před zápasem udělal. Záložník Tomáš Rosický naopak připomíná, kde leží klíč k úspěchu: "Je to jednoduché. My se musíme soustředit na náš výkon, protože my musíme vyhrát. V takovémto zápase, nebo v té situace v jaké jsme, myslím nemá ani cenu se soustředit na ně. My se musíme nastavit, abychom vyhráli." Jak se to bude českému celku dařit se dozvíme dnes od 20 hodin 30 minut

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme