Komfortní pozice Plzně v odvetě kvalifikace LM může mít nevýhody

Na dramatický zápas tentokrát diváky nenalákají a sami mohou mít problémy s tím, jak se motivovat. Výhra 4:0 z prvního utkání 3. předkola Ligy mistrů je pro fotbalisty Plzně vynikajícím a slibným výsledkem. Ale možná až příliš komfortní pozice před středeční odvetou proti estonskému Kalju může mít i své nevýhody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů plzeňští fotbalisté zvádli | Zdroj: ČTK

„Ještě je třeba odehrát druhý zápas, ale máme za sebou dobrý poločas. Ve fotbale je sice možné všechno, ale věřím, že máme kvalitu a jsme rozumní na to, abychom zvládli i druhý zápas,“ vystihuje situaci stoper Marián Čišovský, hrdina prvního zápasu proti Estoncům.

Náskok ze soupeřova hřiště i jasně patrný kvalitativní rozdíl mezi oběma mužstvy registruje i plzeňský kapitán Pavel Horváth. Také on ví, že teď už český mistr prostě postoupit musí.

„Ne že by bylo stoprocentní, že jsme v dalším kole, ale myslím, že by to byla obrovská ostuda tohle nedotáhnout.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeň má do 4. předkola Ligy mistrů nakročeno dobře, musí ale zvládnout i druhý zápas proti Kalju

Zrádnost odvety proti Kalju ale spočívá i ve stylu, jakým budou viktoriáni dvojzápas Horváthovými slovy "dotahovat". Jednoznačný výsledek prvního duelu svádí k tomu neplýtvat v odvetě silami a zvolit jen jakýsi udržovací režim. Podle Horvátha je to ale vyloučené, zárukou je prý právě ten, kdo by takovým přístupem trpěl, tedy plzeňský divák.

„K nám na stadion zase přijde hodně našich fanoušků, před nimi určitě žádný udržovací zápas nebude. Samozřejmě budeme vědět, jaký výsledek máme v zádech, musíme rozehraný dvojzápas dovést do postupového konce. Myslím, že to není na škodu, když je možnost rozhodnout to v prvním zápase, tak proč to neudělat,“ pokládá řečnickou otázku Horváth.

Úlevy pro opory

O víkendu byl Horváth jedním ze čtyř hráčů, kteří po vytížení v prvním zápase v Estonsku neplýtvali silami v plzeňské základní sestavě v ligovém utkání proti Ostravě. Týkalo se to i Čišovského a dvojice Milan Petržela, Daniel Kolář. Všichni jmenovaní by měli znovu nastoupit ve středu večer proti Kalju, byť je dvojutkání prakticky rozhodnuté.

„Rozhoduju se podle minutáže i podle věku, také podle toho, jak cítím, kteří hráči by mohli mít kvůli počasí problém. Když se podíváte, tak snad jen Řezník má odehrané všechno, jinak měli všichni hráči nějaké úlevy,“ vysvětluje plzeňský trenér Pavel Vrba, podle jakého klíče se rozhoduje, koho zrovna nechá odpočívat a koho pošle na hřiště.

Odvetu třetího předkola Ligy mistrů proti estonskému šampionovi by ale vzhledem k obřímu náskoku měla případně zvládnout i plzeňská juniorka.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme