Komise rozhodčích vyřadila Drábka z listiny pro profesionální soutěže

Fotbalový sudí Drahoslav Drábek byl na základě rozhodnutí Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky vyřazen z listiny pro profesionální soutěže. Důvodem jsou opakující se chyby, kterých se Drábek při zápasech dopouštěl - naposledy v utkání Českých Budějovic s Příbramí minulý pátek odpískal velmi spornou penaltu, díky které vyhrála Příbram na hřišti Dynama v důležitém záchranářském souboji 1:0.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalová rozhodčí Dagmar Damková byla 22.12.2008 krátce po 18.hodině hostem Ladislava Válka | Foto: ČRo Plzeň

Po tomto zápase se nechal šéf jihočeského klubu Karel Poborský slyšet, že Drábek měl zájem na tom, aby České Budějovice utkání nezvládly. Tento výrok navíc doplnil o větu:

„Před zápasem za mnou přišli někteří hráči a říkali mi: ‚Hele, byl jsem kontaktovaný, aby ten zápas dopadl blbě.‘ Řekli mi to, aby se nedostali do podezření,“ uvedl Poborský, jehož výrok vzbudil v českém fotbalovém prostředí, které se stále ještě nevzpamatovalo z podzimní kauzy údajné korupce, značný rozruch. Jihočechům se navíc nelíbila ani červená karta pro Jakuba Řezníčka.

Později Poborský své výroky mírnil s tím, že neobvinil přímo někoho z Příbrami, ale na tom, že Drahoslav Drábek zápas špatně odřídil, trval. Dynamo podalo námitku ke Komisi rozhodčích, která dnes rozhodla o stažení zmíněného rozhodčího z listiny pro profesionální soutěže s tím, že se dopustil nesprávných verdiktů už v předchozím průběhu sezony.

O zmíněném utkání Českých Budějovic s Příbramí řekla šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková, že v něm sudí Drábek udělal chyby na obě strany a udělení dvou žlutých karet Řezníčkovi považuje za netaktické. Diskutovanou penaltu, která domácímu týmu vadila nejvíc, ale komise neřešila, protože inkriminovanou situaci nezachytily televizní kamery, a komise ji proto nemohla posoudit. Podle Damkové se Drábek na listinu ani po čase nevrátí.

Výroky Karla Poborského o údajné snaze o ovlivnění českobudějovických hráčů se bude ještě příští čtvrtek zabývat Disciplinární komise fotbalové asociace, zatím s bývalým reprezentantem zahájila šetření.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme