Kompletní budeme až na šampionátu, říká trenér jednadvacítky Dovalil

Fotbalisté Harry Kane, Luke Shaw nebo Raheem Sterling patří k hvězdám anglické Premier League a dnes dali před reprezentací do jednadvaceti let, kam věkově patří, přednost seniorskému týmu. Stejný problém řeší před večerním vzájemným zápasem i český trenér Jakub Dovalil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenéři Jan Suchopárek a Jakub Dovalil při přípravě na večerní utkání s Anglií | Zdroj: ČTK

„Alespoň víme, že máme jednoho útočníka, který bude hrát,“ glosuje Jakub Dovalil povolání Václava Kadlece do seniorského národního týmu, takže jemu zbyl do útoku jen Matěj Vydra.

Zatímco seniorský šampionát je ve Francii až v příštím létě, Dovalil má poslední dva zápasy na to, aby dal dohromady fungující jedenáctku před domácím šampionátem. Jenže hráče musí půjčovat Pavlu Vrbovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kompletní tým budeme mít k dispozici až na šampionátu, říká trenér jedenadvacítky Dovalil před přípravným zápasem s Anglií

„V průběhu posledního roku jsme nejlepší složení mužstva nevyzkoušeli, ale musíme to přijmout jako fakt. I když nás to netěší, tak kompletní tým budeme mít až na šampionátu,“ konstatoval Dovalil.

Podobný přístup ale mají všechny země. Anglická federace údajně už dříve prohlásila, že souhlasí s účastí hvězd jako Harry Kane na červnovém mistrovství v Česku. Místo přátelského utkání v Praze je ale Kane připraven na večerní duel seniorů proti Litvě.

Takže český obránce a kapitán jednadvacítky Tomáš Kalas nebude mít z přípravného utkání srovnání, jaké to je bránit jednoho z nejlepších útočníků Premier League.

„Ale oni nemusí třeba přijet ani na Euro, takže se to takhle nedá brát. Budeme hrát proti těm, kteří nastoupí, a nemyslím si, že to bude v kvalitě markantní rozdíl.“

'Lvíčatům' se prověrka před ME nepovedla, s Anglií mladíci prohráli 0:1

Číst článek

Jenže zatímco další mužstva si mohou dovolit zkoušet, český tým moc příležitostí nemá. Na rozdíl od ostatních nemusel hrát jako pořadatel šampionátu kvalifikaci a baráž, takže nemá za sebou ani jeden ostrý zápas v plné sestavě.

I proto radši trenér Jakub Dovalil bere večerní duel jako zkoušku sestavy pro mistrovství a případné posily do ní doplní.

„Chceme už to trochu ustálit. Nepočítám, že budeme střídat osm hráčů, ale jenom tři čtyři, abychom to nerozbili. I když to nejlepší mužstvo k dispozici není,“ připomíná Jakub Dovalil. Utkání s Anglií začíná na pražské Letné v půl deváté večer.

Martin Charvát, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme