Korupční aféra hýbe fotbalovou ligou. Hrozí mezinárodní ostuda?

Pokračování dojemné hry o to, kdo lže a kdo mluví pravdu v kauze údajného uplácení ze strany fotbalové Olomouce, přijde u disciplinární komise svazu až za 13 dní. Pro českou kopanou je důležité, jaké následky mohou časové prodlevy v téhle aféře mít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf střížkovského fotbalového klubu Bohemians Praha Karel Kapr | Zdroj: ČTK

Tři čtvrtě roku, které si nechal šéf střížkovských Bohemians Karel Kapr na oznámení údajného uplácení ze strany Olomouce, se ukazují jako hodně furiantské zpoždění. A doplatit na to může celý český fotbal.

„Stále je naší ambicí vyřešit tuto kauzu do konce sezony,“ pravil po druhém kole vyslýchání svědků předseda disciplinární komise fotbalového svazu Jiří Golda.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž-Fotbal-začne příští ročník ligy_.mp3

Jenže to je scénář, kterému sluší žánrové zařazení: sci-fi. Zvlášť poté, co je jasné, že kauza se nehne z místa do 15. dubna, kdy si disciplinární komise pozve další svědky.

Vyšetřuje také policie

Mezitím budou v akci policejní vyšetřovatelé a hlavně na nich teď závisí, jestli se aféru podaří rozplést už do poloviny května, kdy se hraje poslední kolo Gambrinus ligy. Hodně indicií ale vypovídá o tom, že to bude těžký úkol.

Důkazy jsou zatím jen zastaralé, nedostačující, případně zničené, obě strany tvrdí, že mají pravdu, že lžou oponenti, a Olomouc se navíc nařčení pochopitelně brání i oficiální cestou, takže disciplinární komise teď povede jakési podvojné řízení - jak s Hanáky, tak s Karlem Kaprem.

Takže je klidně možné, že na červnovém losovacím aktivu první a druhé ligy nebude jasné, koho do které soutěže vlastně zařadit, aby se to po rozuzlení případu a vynesení trestů nemuselo měnit. A nedej bože, aby Olomouc, která už je jednou nohou v semifinále, vyhrála domácí pohár a zajistila si účast v Evropské lize. Pak by hrozila ostuda mezinárodní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme