Korupční aféra ve fotbalové lize míří k soudu

Případ korupční aféry mezi fotbalovými kluby Sigma Olomouc a Bohemians Praha jde k soudu. Státní zástupce totiž obžaloval všechny aktéry zapojené do případu - bývalého prezidenta Bohemians Praha Karla Kapra, bývalé dva hráče jeho klubu Miroslava Obermajera s Davidem Zoubkem a olomouckého brankáře Petra Drobisze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Kapr, šéf Bohemians Praha, po jednání disciplinární komise | Foto: Jan Kaliba

Na začátku celé kauzy Kapr loni v březnu uvedl, že Drobisz údajně nabídl před vzájemným duelem obou týmů v květnu roku 2009 jeho hráčům úplatek 300 tisíc korun. Ti ho na Kaprovu radu přijali, policii ale oznámil šéf Bohemians Praha celou záležitost až po několika měsících. Olomouc tehdy zápas vyhrála 3:0.

Zástupci Sigmy Olomouc prý podobný vývoj kauzy očekávali. Brankář klubu Petr Drobisz jakoukoli vinu popírá. Podle právního zástupce Sigmy Olomouc Petra Konečného není k obžalobě dostatek důkazů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyjádření právního zástupce Sigmy Olomouc Petra Konečného k obžalobě

"Podáme k soudu návrh na takzvané předběžné projednání obžaloby, tedy aby soud uvážil, zda to, co už je ve spise, vůbec stačí na to, aby probíhalo hlavní líčení. To samozřejmě záleží pak na soudci, zda tuto věc bude chtít řešit. Podle našeho názoru tam nejsou dostatečné důkazy a budeme se u soudu bránit," řekl Petr Konečný.

Případ řešila loni také disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu, které Karel Kapr slíbil předložit důkazy o korupci. To ale neudělal. Bohemians Praha navíc odmítli nastoupit k ligovému duelu proti Bohemians 1905 a komise jim za to odečetla 20 bodů a uložila pokutu ve výši šesti miliónů korun.

Protože střížkovský klub pokutu nezaplatil, nedostal profesionální licenci a svaz je tak po sestupu z první ligy poslal až do třetí nejvyšší soutěže.

Disciplinární komise ČMFS se na pondělním zasedání rozhodla, že do doby, než bude mít jasný důkaz nebo dojde k pravomocnému rozhodnutí soudu, nebude kauzu znovu otevírat.

Alena Benešová, Alena Vykydalová, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme