Kouč Coimbry Emanuel patří do úspěšné generace mladých portugalských trenérů

Narodil se v Angole a trénuje v Portugalsku tým plný Brazilců. Hodně zajímavý životopis má Pedro Emanuel. Bývalý kapitán Porta či Boavisty kráčí po úspěšné cestě i coby trenér. Momentálně vede tým Académica Coimbra, soupeře Viktorie Plzeň v úvodu základní skupiny Evropské ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér portugalské Coimbry Pedro Emanuel | Zdroj: ČTK

Pohled na sedmatřicetiletého opáleného elegána, připomíná spíš obrázek z říše modelingu, než ze sportu plného propocených dresů. Emanuel má ale i přes mladý věk fotbalové zkušenosti, které mu mohou mnozí závidět.

O tom, že v rodákovi z Luandy musí něco být, byl kdysi přesvědčený i slavný kouč José Mourinho, který ho přivedl do Porta. Konec konců právě pod jeho vedením mohl Emanuel přičichnout k základům trenérské práce, kterou chce naplno zúročit i v plzeňských Štruncových sadech.

"Máme nějaké hráče zraněné, ale náš tým se skládá z dalších 18 velmi kvalitních fotbalistů. A ti jsou připraveni odvést to nejlepší. Chceme si to zde hlavně užít a když toto uděláme, jsem si jistý, že budeme hrát skvělý fotbal," věří Pedro Emanuel, který je v Coimbře, jinak ryze studentském městě, považován za malý fotbalový zázrak.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér portugalské Coimbry Pedro Emanuel si chce získat respekt i v Evropě

S týmem, kterému nikdo příliš nevěřil, dokázal v minulé sezóně téměř nemožné - přes vítězství v domácím poháru se s ním probojoval až do Evropské ligy. Emanuel patří už dnes do vyhlášené mladé generace portugalských koučů, ne náhodou dělal ještě nedávno v Portu asistenta slavnějšímu Villas-Boasovi.

Emanuel si tak už v Portugalsku získal respekt, teď to chce dokázat i v pohárové Evropě. A úvodní zápas v Plzni má k tomu být vhodným odrazovým můstkem.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme