Kouč fotbalové reprezentace Michal Bílek kvituje uzdravení Necida

Poprvé od roku 1996 nemusí být ve čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů anglický klub. Po Arsenalu, který minulý týden vysoko prohrál v Miláně, to má po porážce v Neapoli 1:3 před odvetou hodně nahnuté i Chelsea.

Tomáš Necid

Tomáš Necid | Foto: Jan Tauber

Zatím také platí, že co český reprezentant v základní jedenáctce, to porážka. Michal Kadlec, Tomáš Rosický a teď i Petr Čech, ti všichni se svými celky první osmifinálový duel prohráli, a vlastně jen poslední z nich má ještě přes porážku reálnou šanci, že o něm budeme slýchat i v další fázi Ligy mistrů.

Zdaleka nejspokojenější tak může být jiný český fotbalista, přestože v nejprestižnější klubové soutěži naskočil jen na pár minut.

00:00 / 00:00

Fotbalista CSKA Moskva Michal Kadlec se na hřiště vrátil po dlouhém zranění, byl ale u důležitého momentu - vyrovnání na 1:1

Tomáš Necid šel na hřiště osm minut před koncem, tak trochu symbolicky, protože osm měsíců za CSKA kvůli těžkému zranění nehrál soutěžní zápas.

Za jeho přítomnosti se domácím povedlo vyrovnat na 1:1 v duelu se slavným Realem Madrid, a byť to není zrovna ten nejlepší výsledek do odvety, může někdejší útočník pražské Slavie zářit. A možná i kouč národního týmu Michal Bílek, který naznačil, že by s ním rád počítal pro červnové EURO.