Kouč ostravského Baníku Pulpit ví, kde jeho nový tým nejvíc tlačí bota

Každé druhé kolo jeden odvolaný trenér. Taková je životnost koučů v letošním ročníku Gambrinus ligy. Dnes padla na oltář špatných výsledků další trenérská hlava. V Baníku Ostrava byl s okamžitou platností odvolán Radoslav Látal, kterého nahradil Martin Pulpit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér mosteckých fotbalistů Martin Půlpit při utkání v Ústí nad Labem.

Jediné vítězství ve dvanácti zápasech, poslední místo v tabulce, nejhorší obrana v lize a nálada v kabině, kde hráči netáhnou za jeden provaz. To jsou věci, které zlomily vaz Radku Látalovi a zároveň i nejakutnější úkoly, které leží před novým koučem.

„Martin Pulpit nás přesvědčil tím, že měl jednak velmi precizní a profesionálně zpracovanou analýzu našeho týmu i jednotlivých hráčů včetně jejich potenciálu a jak ho dále rozvíjet,“ vysvětluje předseda představenstva Baníku Ostrava Petr Šafarčík, proč dostal přednost před dalšími kandidáty zrovna lodivod divizních Svitav.

Proti náročnému a ambicióznímu kouči, však hraje čas. Už v sobotu se na Bazalech utká Baník v záchranářském souboji s Teplicemi, které mají na sestupová místa jen dvoubodový náskok.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Pulpit už v Ostravě vedl první trénink

„Úkolem číslo jedna pro poslední zápasy bude stabilizovat sestavu, protože si myslím, že se často měnila. Musíme se rozhodnout i pro nějaké smysluplné rozestavení, které bude hráčům vyhovovat. Dalším problémem bude vyřešení postup brankářské jedničky. Musíme se rozhodnout pro takového brankáře, ze kterého budeme cítit sebevědomí, a budeme si jisti, že se nedopustí už žádné výraznější nebo zásadní chyby. Pak mu dáme důvěru v posledních 4 utkáních.“

V nich by měl získat nový trenér Ostravy sedm bodů. Tak zní úkol od vedení klubu. Podle Martina Pulpita to je možné, ovšem jen za předpokladu, že mužstvo začne pořádně bránit.

„S hráči jsme se shodli, že obrana je hlavním problémem Baníku. I v tabulce patří k mužstvům, které nejvíce inkasují. Jinak podle přístupu hráčů k prvnímu tréninku, si troufám tvrdit, že mužstvo není mrtvé.“

Radim Sajbot, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme