Krasnodar? Nesmírně těžký soupeř, ale nebrečíme, hlásí Ščasný

Pražská Sparta mohla jet v jarní fázi Evropské ligy na stadiony zvučných klubů světového fotbalu. Do Manchesteru na United, do Říma na Lazio nebo do Liverpoolu. Namísto toho čelí ruskému Krasnodaru. Ani ten ovšem nebude snadným oříškem, uvědomuje si trenér letenského celku Zdeněk Ščasný.

Zdeněk Ščasný, trenér AC Spata Praha

Zdeněk Ščasný, trenér AC Spata Praha | Foto: Filip Jandourek

Před třemi lety měla Sparta na atraktivního soupeře štěstí – utkala se s londýnskou Chelsea a na remízu 1:1 na Stamford Bridge si i dnes její hráči rádi vzpomenou.

Proto netrpělivě očekávali prosincový los letošního play-off a tajně doufali, že se po vytažení lístečku se Spartou neozve FC Krasnodar.

„Po sportovní stránce je to nesmírně těžký soupeř, protože s přehledem vyhrál obtížnou skupinu s Paokem Soluň, Gabalou a Dortmundem. Všechny doma porazil,“ připomněl sparťanský trenér Zdeněk Ščasný.

00:00 / 00:00

Trenér fotbalistů Sparty Zdeněk Ščasný připomněl, že Krasnodar na podzim doma porazil i Borussii Dortmund

„My jsme celou dobu hrozně chtěli do Evropy a jsme v ní. Chtěli jsme postoupit a postoupili jsme, tak teď nemůžeme brečet, že jsme dostali Krasnodar. Je to těžký soupeř, ale v této fázi už lehký soupeř není,“ pokračoval Ščasný.

Jednou z mála výhod cesty do téměř dva tisíce kilometrů vzdáleného města poblíž Černého moře může být, že tamní klub zatím v tomto roce nehrál soutěžní zápas. Ruská nejvyšší soutěž totiž začíná až v březnu.

Zato Sparta má za sebou víkendovou ligovou premiéru ve Zlíně, kterou díky brankám ve druhém poločase vyhrála 2:1, přestože po tom prvním prohrávala.

„První poločas byli lepší Zlínští, ale řekl bych, že si nevytvořili tolik šancí jako my. Druhý poločas jsme byli lepší zase my. Měli jsme spoustu šancí a dali jsme dvě branky,“ hodnotil to Josef Šural, kolem jehož příchodu na pražskou Letnou se v zimě hodně mluvilo.

Že bude pro Spartu platným hráčem, naznačil třeba vítězným gólem ve Zlíně. Jenže na Krasnodar bude Šural dívat jen z tribuny – na podzim se už totiž do hlavní fáze Evropské ligy zapojil v dresu Liberce a hrát evropskou soutěž za dva kluby v jednom ročníku pravidla nedovolují.

Martin Charvát, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít