Křetínský vypovídal před disciplinárkou FAČR, s Goldou má kvůli důkazům další schůzku

Daniel Křetínský nepřinesl Disciplinární komisí Fotbalové asociace žádné důkazy o korupci v českém fotbale. Šéf Sparty předsedovi disciplinárky Jiřímu Goldovi jen oznámil jaké typy důkazů má k dispozici a oba se dohodli na schůzce v nejbližších dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda představenstva Sparty Daniel Křetínský (vlevo) a šéf disciplinární komise Jiří Golda | Zdroj: ČTK

Celá etuda trvala zhruba dvě hodiny. Daniel Křetínský přijel na Strahov v 15:45 a klíčových bylo dvacet minut, na které se Golda s předsedou představenstva AC Sparta vzdálili z jednání disciplinární komise a o samotě jednali mezi čtyřma očima v uzavřené místnosti.

„My jsem pozvali pana doktora Křetínského, protože jsme se ocitli jako disciplinární komise FAČR v určité důkazní nouzi. Pan Křetínský je tím, který tu kauza začal, a tak jsme ho požádali, jestli by nám tu kauzu nepomohl rozplést,“ vysvětlil důvod pozvání Jiří Golda.

Daniel Křetínský zopakoval, že předal disciplinární komisi podobné informace jako v září předsedovi Fotbalové asociace Miroslavu Peltovi. Ale jinak mlžil a byl velmi nekonkrétní.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výpovědi Daniela Křetínského u dsicplinární komise FAČR mluvil s Janem Bumbou v Ozvěnách dne předseda DK Jiří Golda a po něm i reportér Jan Kaliba

„Jsou to informace, které se týkají chování klubů v oblasti řízení profesionálních soutěží. Samozřejmě konkrétních klubů. Stejně jako panu Peltovi jsem předal disciplinární komisi velmi podobné informace. Mým úkolem není o této kauze mluvit, to je myslím úkolem disciplinární komise a případně policie,“ prohlásil Křetínský.

Jiří Golda byl potom sdílnější Tvrdil, že dostal informace o důkazech od Daniela Křetínského, nikoli tedy žádné konkrétní nahrávky nebo dokumenty.

Předseda disciplinární komise si dohodl s Křetínským na nejbližší dny další schůzku. Na ní by se měl seznámit s konkrétními důkazy. Golda k nim prohlásil, že pokud budou věrohodné a relevantní, tak na jejich základě bude umět tuto kauzu uzavřít.

„Je to věc pro fotbal ohromně důležitá, chceme ji vyřešit, chceme se posunout dopředu. Proto jsme zvolili a akceptovali jako disciplinární komise tohle nestandardní řešení. Ve finále se musí všichni členové komise s důkazy seznámit, abychom mohli tu věc zvážit a rozhodnout,“ uvedl Golda.

Podle jeho názoru působilo prohlášení Daniela Křetínského věrohodně, ale totéž zopakoval i v souvislosti s protitvrzením šéfa plzeňského klubu Tomáše Paclíka. Právě proti Viktorii je celá kauza namířena.

Jiří Golda potom potvrdil, že předseda představenstva AC Sparta přinesl informace, které stejně jako výpovědi, které přišly na Strahov před časem v dopisech od sudích Adámka a Býmy, souvisejí s jarním zápasem mezi Jabloncem a Plzní.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme