Krnov čeká malá česko-řecká fotbalová válka

Vysoká zkouška z diplomacie dnes čeká servírky z řecké hospody v centru Krnova. Pro nás klíčové fotbalové utkání evropského šampionátu se tam chystají sledovat jak fanoušci české reprezentace, tak početná skupina Řeků, kteří ve městě žijí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

EURO 2012 | Foto: Alik Keplicz | Zdroj: ČTK

„Řekové budou mistři Evropy,“ předpovídá osud řecké reprezentace Georgios Bazakas, krnovský Řek, který už ladí fanouškovskou formu. Kde jinde než v řecké hospodě.

Právě tady dnes vypukne malá česko-řecká fotbalová válka: jedna v televizi a druhá před obří obrazovkou. Servírky už teď plánují diplomatickou strategii, obličeje si pro jistotu pomalují v barvách řecké i české vlajky.

„Napravo českou a nalevo řeckou, ať je to takové mezinárodní,“ přibližuje strategii zítřejšího fanouškovského make upu jedna ze servírek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak bude vypadat dnešní fotbalové utkání v jedné krnovské hospodě, zjišťovala Andrea Čánová

Další z řeckých fandů usazených v Krnově Christos Bialas se zasněně rozpovídá o památném semifinále mezi Českem a Řeckem z roku 2004

„Byla to legrace. Na jedné straně seděli fandové s nakreslenými českými vlaječkami a na druhé zase Řekové. Bylo to tady narvané, plné,“ vzpomíná pan Bialas.

Souboj na zeleném trávníků se tady zřejmě promění také v bitvu mezi pivem a ouzem.

Andrea Čánová, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme