Kvůli fotbalovému ME pojedou do Polska i čeští policisté

Policie už se připravuje na fotbalové Euro! Mistrovství Evropy sice v červnu a červenci hostí Polsko s Ukrajinou, ale na zajištění bezpečnosti se bude podílet i česká policie. Tisíce českých fanoušků se totiž chystá do Vratislavi, kde naše reprezentace odehraje všechny tři zápasy základní skupiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rizikový zápas FK Mladá Boleslav a Baník Ostrava, zasahující městská policie | Foto: Jana Huzilová

Česká policie zveřejnila informace o opatřeních, která připravuje. O podrobnostech se bavil s reportérem Zbyňkem Zykmundem moderátor Jiří Chum.

Co tedy bude mít česká policie na starost?

Česká policie bude hlavně hlídat přesun našich fanoušků do Vratislavi. Připravuje bezpečnostní akce, prioritou by měla být železniční doprava. Policisté budou například kontrolovat vlaky, do kterých by se mohli chtít dostat lidé bez místenek. Od června bude fungovat horká SMS linka, kterou budou moci lidé v případě nouze využít.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policie se už připravuje na fotbalové EURO

Například cestující ve vlaku nebude moct v některé situaci policii zavolat, tak pošle smsku. Čeští a polští policisté budou úzce spolupracovat, i v Polsku bude působit 50 českých policistů.

Náměstek policejního prezidenta Vladislav Husák řekl, že půjde o Kriminalisty-informátory v civilu, policisty z antikonfliktního týmu i uniformovaní policisté.

„38 by jich mělo být v klasických uniformách, kteří se budou pohybovat po celé Vratislavi, kde by měli fungovat jako poradci. Do jisté míry by měli podávat informace zejména českým občanům a měli by být i podpůrnou složkou pro policisty Polské republiky,“ říkal Husák a také upozornil, že některé hraniční přechody Polsko uzavře a jinde obnoví kontroly.

Do Polska se chystají i čeští fanoušci, kteří nemají lístek, ale budou chtít zažít atmosféru...

Ano, organizátoři připravují v dějišti šampionátu bohatý program. stejně tomu bude i ve Vratislavi, potvrdil dnes bezpečnostní manažer Fotbalové asociace Martin Synecký: „Ve Wratislavi přímo ve městě je připravená obrovská fanzóna, která pojme 30 000 lidí, bude tam několik velkoplošných obrazovek a pódium. V podstatě každý den od 12 hodin do 24:00 tam poběží kulturní program.“

Dnes také začal fungovat Internetový portál www.jedemenaeuro.cz, který má fanouškům nabídnout všechny praktické informace. Fotbalové Euro začíná už za 29 dní.

Jiří Chum, Jakub Kanta, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme