Kvůli korupční aféře se mimořádně schází výkonný výbor FAČR

Už od září leží na českém fotbale další pomyslná korupční deka. Šéf Sparty Daniel Křetínský přispěchal do sídla Fotbalové asociace s tvrzením, že se v profesionálním fotbale uplácí a poukázal na ligové utkání Jablonce s Plzní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda ČSTV Miroslav Pelta | Foto: Radim Beznoska

Od té doby ale policie ani disciplinární komise případ nevyřešily, ve fotbalové rovině dokonce hrozí trest Křetínskému, který od září nedodal žádný přesvědčivý důkaz o svém tvrzení. I proto svolává předseda Asociace Miroslav Pelta členy výkonného výboru.

Předpokládá se, že předseda Pelta přijde s návrhem, aby se disciplinární komise už podobnými případy nezabývala, dokud je nevyřeší policie.

„Pozitivní by bylo, kdyby tyto podklady řešil nezávislý orgán, tedy policie, než aby to řešili dobrovolní svazoví funkcionáři. Měli bychom si ale počkat, s čím konkrétním pan Pelta na jednání předstoupí. Všichni máme zatím informace pouze z médií,“ říká ředitel FK Teplice František Hrdlička.

Přehrát

00:00 / 00:00

K fotbalové údajné korupční aféře se v Ranním interview vyjádřil člen výkonného výboru FAČR František Hrdlička

Miroslav Pelta v září po oznámení Daniela Křetínského pronesl okamžitě silná slova o závažnosti případu, který se ale dosud nevyjasnil, a teď kvůli němu chce omezovat pravomoci disciplinární komise.

„Nevím, co obsahovala taška, o které se tu pořád mluví, tohle je spíš na pana Goldu a zainteresované lidi, kteří o tom ví víc. Orgán disciplinární komise je nezávislý, ale pan Pelta se rozhodl předat celou věc policii,“ krčí rameny Hrdlička, podle kterého je dobře, že případ řeší více stran

Jednat by měl výkonný výbor také o nově zformulovaném etickém kodexu rozhodčího, který by měl v praxi pomoci zkultivovat fotbalové prostředí.

Jiří Chum, Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme