Kweuke sestřelil dvěma góly mistra z Plzně

Dohrávku 5. kola fotbalové Gambrinus ligy obstaral duel dvou posledních mistrů. Na stadionu ve Štruncových sadech podlehla Plzeň pražské Spartě 0:2 a ztrácí na ni už osm bodů. O domácí porážku Plzně po dvou letech se postaral už v prvním poločase kamerunský útočník Leonard Kweuke.

Útočník Sparty Leonard Kweuke se blýskl hattrickem

Útočník Sparty Leonard Kweuke se blýskl hattrickem | Zdroj: ČTK

Letenským hodně pomohla dobře zahraná standardní situace z 5. minuty. Po rohovém kopu odcentroval Podaný špatně hlídaný Kweuke poslal hosty do vedení. Zápas tím dostal útočný náboj, hrál se svižný a zajímavý fotbal, ve kterém slavila úspěch důraz a soustředěná obrana Pražanů v čele s novou stoperskou dvojicí Jarošík, Zápotočný.

Další jistotu získali hosté na konci první půlhodiny, kdy Hušek servíroval za obrannu znovu Kweukemu, který si kličkou vychutnal brankáře Čecha a zvýšil na 2:0. Viktoria byla ve zbytku zápasu proti sparťanské obraně bezradná a hosté žádný z nadějných protiútoků nedokázali zužitkovat.

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 0:2 (0:2)

Branky: 5. a 29. Kweuke. Rozhodčí: Adámek - Kordula, Wilczek. ŽK: Petržela, Pilař, Rajtoral - Matějovský, Kušnír, Zápotočný, Mareš. Diváci: 8415.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth (89. Darida), Jiráček - Petržela (53. Fillo), Kolář, Pilař - Bakoš (62. Ďuriš). Trenér: Vrba.
Sparta: Švenger - Kušnír, Jarošík, Zápotočný, Pamič - Hušek - Sionko (64. Mareš), Matějovský, Grajciar, Podaný (77. Juhar) - Kweuke (90.+1 Brabec). Trenér: Hašek

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít