Lafata a Bakoš jsou hlavními lákadly 7. kola Gambrinus ligy

Dalšími třemi duely pokračuje program 7. kola Gambrinus ligy. Úřadující mistr z Plzně přivítá na svém hřišti Jablonec a v duelu, který slibuje atraktivní podívanou, bude pozornost zaměřena především na dva útočníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Lafata z Baumitu Jablonec a jeho vítězné gesto | Zdroj: ČTK

Plzeňský Marek Bakoš potvrzuje formu nejen na ligovém poli ale už i v evropských pohárech. V kvalifikaci Ligy mistrů se stal vůbec nejlepším střelcem starého kontinentu a svoji pověst potvrdil hned i v úvodním duelu základní skupiny proti běloruskému Borisovu, kde právě takto po jeho trefě provolávalo jméno slovenského útočníka téměř 20 000 fanoušků.

Přesto na domácích trávnících září ještě větší hvězda než je ta Bakošova. Je jí David Lafata, jehož raketový start do sezony se zatím po šesti zápasech zastavil u cifry deseti gólů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Narazí jablonecká gólová lavina na zkušenosti Plzně z Ligy mistrů


„Jsem za to rád, ale pořád je to jen šest kol a liga je ještě dlouhá. Chtěl bych, aby to ještě drželo.“ zůstává stále pevně nohama na zemi Lafata, o kterém vždy panovala pověst, že jarní část sezóny má minimálně o polovinu lepší než podzim.

Pokud by zmíněné platilo i v této sezóně, pak se mají čeští fanoušci opravdu na co těšit a evropské velkokluby zase mají na koho šetřit. Ačkoliv jablonecký trenér František Komňacký celou situaci ohledně případného odchodu Lafaty vidí o hodně střízlivěji.

„V tomto okamžiku nevím, že by byl nějaký seriózní zájem. Jako člověka by mě to asi potěšilo, ale na druhou stranu si myslím, že ani on (Lafata) nespojuje v tomhle okamžiku svůj budoucí život s velkokluby. Možná tady do konce dohraje,“ konstatuje s určitou dávkou přání Komňacký.

Právě deset Lafatových gólů vyneslo Jablonci po šesti kolech označení nejlépe střílející tým domácí ligy a duel s Plzní nebo i konkrétněji proti Marku Bakošovi v tomto ohledu slibuje hodně zajímavou podívanou. O tom že Jablonec projde teprve v Plzni opravdovou zkouškou svých kvalit je přesvědčený i Komňacký.

„Měli jsme Budějovice, Baník, Slavii a to jsou mužstva, která nebudou hrát o špičku tabulky nebo o poháry. My musíme umět udržet krok s Plzní se Spartou a eventuelně s Libercem,“ nabízí Komňacký výčet týmů, které podle něj budou nakonec bojovat o titul v nejvyšší domácí soutěži. S prvním z nich Plzní se Jablonec střetne už dnes ve čtvrt na devět večer ve Štruncových sadech.

Štěpán Pokorný, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme