Lafata dvěma góly zařídil výhru Jablonce nad Hradcem 3:2 a je v čele střelců

Fotbalisté Jablonce se posunuli na první místo Gambrinus ligy. Vděčí za to vítězství 3:2 nad Hradcem Králové. Utkání 16. tého kola rozhodl dvěma góly kanonýr domácích David Lafata. Ten má na svém kontě po podzimní části 13 gólů a je v čele tabulky střelců.

Fotbalista David Lafata z Jablonce vstřelil proti Liberci 100. ligovou branku

Fotbalista David Lafata z Jablonce vstřelil proti Liberci 100. ligovou branku | Zdroj: ČTK

Duel mezi Jabloncem a Hradcem Králové potvrdil statistiky ukazující, že se utkal jeden z týmů, kterému se nedaří doma s tím, kterému to nejde na hřišti soupeře.

00:00 / 00:00

Zápas mezi Jabloncem a Hradcem sledoval na severu Čech Tomáš Kohout

Jablonec vedl už od 6. minuty díky gólu Lafaty, ale za Hradec vyrovnal po čtvrt hodině hry Harba. Další Bosňan Halilović dokonce poslal ve 27. minutě hosty do vedení. Baumit byl jasně horším týmem, přesto ale v nastavení první půle vyrovnal tvrdou střelou Štochl.

O vítězství Jablonec rozhodl na začátku druhého poločasu faul Holeše. Ten dostal červenou kartu a z následné penalty se nemýlil znovu Lafata. Oslabeným hostům docházely v závěru síly, domácí ale přesilovku nevyužili.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít