Lafata se dvakrát trefil a Jablonec je v lize třetí

Fotbalisté Jablonce se v Gambrinus lize vyhoupli na třetí místo. V předehrávce 14. kola Gambrinus ligy porazili Olomouc díky dvěma trefám Davida Lafaty 2:0. Severočeskému ostrostřelci už chybí jediný gól ke vstupu do Klubu ligových kanonýrů pro autory minimálně sto ligových branek.

David Lafata slaví se svými spoluhráči gól do sítě Olomouce | Foto: ČTK

Déle než poločas to vypadalo, že si celkově velmi produktivní fotbalisté Jablonce prodlouží sérii bez vstřelené branky na tři zápasy v řadě. Jenže vložil se do toho nejlepší střelec ligy David Lafata, který utkání rozhodl svým 15. a 16. gólem podzimu. Nejprve skóroval v 53. minutě hlavou a o čtvrthodinu později z pokutového kopu nařízeného za Klesnilovu roku.

Hanáci také dokázali být nebezpeční, ale dvakrát selhali sami před brankářem Špitem, a tak odcházející jablonecký šéf a nastupující předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta zažil vítěznou rozlučku.

Jablonečtí potvrdili, že jsou nejlepším týmem ligy na domácím hřišti. Vybojovali na něm už 19 bodů v osmi utkáních, celkově jich mají 26 a ze třetí příčky ztrácejí sedm bodů na vedoucí Spartu. Naopak Olomouc je i kvůli disciplinárnímu trestu se šesti body poslední.

Baumit Jablonec - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 54. a 69. z pen. Lafata. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Jiřík. ŽK: Kopic, Kovařík - Navrátil, Janotka. Diváci: 1950.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Novák - Kopic (76. Vošahlík), Loučka, Jarolím, Piták (89. Vaněk), Kovařík - Lafata (80. Třešňák). Trenér: Komňacký.
Olomouc: Zlámal - Přikryl, Koutný, Škerle, Vepřek - Vavřík (41. Janotka), Kučera, Hořava, Navrátil (72. Varadi) - Petr, Klesnil (83. Schulmeister). Trenér: Psotka.

Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít