Lafatův hattrick potopil Budějovice, Sparta zdolala Boleslav

Jablonecký útočník David Lafata dal potřetí během jarní části Gambrinus ligy hattrick. I díky němu zvítězili Severočeši ve 24. kole nad Českými Budějovicemi 5:0. Dále Mladá Boleslav podlehla Spartě 1:2, Brno nestačilo na Liberec 0:1, Olomouc porazila Teplice 3:0, Ústí nad Labem nestačilo na Hradec Králové 0:2.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 1:2 (0:1)

Utkání plné šancí, ale také řady nepřesností bavilo vyprodaný Městský stadion. Hosty dostal do vedení Kweuke, který zblízka dorazil hlavičku Keriče. Ve druhém poločase domácí vyrovnali, když Blažek střelu z hranice vápna neudržel a z bezprostřední blízkosti ho překonal Chramosta. Rozhodující branku dali ale letenští vzápětí, když Kweukeho přihrávku skluzem poslal do sítě Sionko.

Branky: 63. Chramosta - 36. Kweuke, 65. Sionko . Rozhodčí: Mikel - Večeřa, Kovařík. ŽK: Kysela, Opiela - Sionko, Abena, Kladrubský, Matějovský. Diváci: 5000 (vyprodáno).

00:00 / 00:00

David Lafata popisoval reportérovi Tomáši Kohoutovi, jak zápas viděl on

Baumit Jablonec - Dynamo České Budějovice 5:0 (3:0)

První poločas byl v podání jabloneckého ostrostřelce Lafaty one man show. Nejlepší ligový střelec skóroval nejprve hlavou, poté měl dobrý výběr místa a přesnou střelu při centru Jarolíma a v závěru poločasu dokončil klasický hattrick.

,,Je jedno jestli ty góly dávám po jednom, nebo takhle po hattrickách. První gól nám pomohl a druhý dal jistotu, to už bylo na hřišti jen jedno mužstvo," líčil po zápase Lafata. ,,My hlavně hrajeme o to, abychom skončili na pohárových příčkách. Gólů jsem dnes mohl dát trochu víc, ale nebuďme neskromní," usmíval se střelec.

Branky: 13., 36. a 45. (pen.) Lafata, 77. Vaněk, 90. Kocourek. Rozhodčí: Franěk - Zlámal, Košec. ŽK: Hořejš, Čirkin (oba Budějovice). Diváci: 3860.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Předposlední Brno mělo několik velmi dobrých příležitostí ke skórování, ale ani jednu nevyužilo a bez toho nemohlo pomýšlet na výhru. Naopak hostující kanonýr Nezmar se ve své druhé velké šanci nemýlil, když do protipohybu gólmana Krbečka. Tu první domácí gólman vyrazil,

Branka: 52. Nezmar. Rozhodčí: Královec - Gallo, Dobrovolný. ŽK: Borek, Došek, Přerovský - Dočkal. Diváci: 2277.

Sigma Olomouc - FK Teplice 3:0 (1:0)

Domácí dostal do vedení Ordoš, který o tyč dostal do sítě svou střelu z úhlu. Ve druhém poločase pojistil vítězství Hanáků Navrátil, který šikovně obešel teplického brankáře Grigara, a poslední gól dal v úniku v závěru Přikryl.

Branky: 7. Ordoš, 69. Navrátil, 88. Přikryl. Rozhodčí: Damková - Lhoták, Slavík. ŽK: Škerle - Matula. Diváci: 4721.

FK Ústí nad Labem - FC Hradec Králové 0:2 (0:0)

Divácky nepříliš pohledný duel s mizivou kulisou rozhodl v posledních minutách Jandík, který na hřiště přišel v 85. minutě. Nejprve hlavičkou překonal brankáře Vorla a poté dostal míč za záda stejného muže i nohou.

Branky: 88. a 90.+1 Jandík. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kocián. ŽK: Zachariáš, Lamešič, L. Dvořák, Volek (všichni Ústí). Diváci: 805.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít