Larnaka učila Boleslav fotbal, vyhrála 3:0 a je blízko EL

Fotbalisté Mladé Boleslavi nestačili v úvodním utkání třetího předkola Evropské ligy v kyperské Larnace 0:3. Za týden v odvetě tak mají už jen malé šance na postup.

Branku Mladé Boleslavi by měl hájit gólman Miroslav Miller

Branku Mladé Boleslavi by měl hájit gólman Miroslav Miller | Zdroj: ČTK

AEK Larnaka - Mladá Boleslav 3:0

Úmorné vedro a dvouminutová občerstvovací přestávka po pětadvacetiminutách hry bylo v prvním poločase to nejzajímavější k vidění. Domácí tým troskotal při dlouhých nákopech na vysokých stoperech hostů, i když nová posila Mladé Boleslavi Aleš Neuwirth musel po deseti minutách střídat.

Boleslavští byli v kombinaci bezradní, dostali se sice k šancím, ale střela Chramosty se sotva dokutálela do náručí gólmana domácích. Rozhodčím až nesmyslně často přerušovaná hra plná nákopů tak nemohla fanoušky skryté ve stínu jediné kryté tribuny bavit.

Po přestávce měla Boleslav svou jedinou velkou šanci, když Kúdela trefil po rohovém kopu Kuliče tyč. Jenže ve druhé půli byli Středočeši evidentně tím horším týmem a domácí, přestože hned několik velkých šancí neproměnili, se v 60. minutě dočkali. Po faulu Janíčka proměnil penaltu van Dijk.

Jednu z mnoha dalších šancí Larnaky proměnil v 74. minutě García, který nikým nehlídán bezproblémů z malého pokutového území propálil Millera. Boleslav se v závěru snažila snížit, což by jí pro odvetu dalo mnohem lepší pozici, ale žádný z jejích hráčů nezvládl trefit branku.

Naopak v poslední minutě nastaveného času už boleslavští jen odevzdaně stáli ve vlastním pokutovém území a po jednoduché kombinaci Larnaky inkasoval Miller potřetí.

Branky: 62. Van Dijk z pen., 74. García, 90.+4 De Cler. Rozhodčí: Delferiere - De Neve, Cremers (všichni Belg.). ŽK: Linssen, Demetriu - Chramosta. Diváci: 6500.

Larnaka: Negri - Demetriu, Serran, Hofland, De Cler - Linssen, García, Van Dijk, Pavlu - Mrdakovič, Priso. Trenér: Caanen.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Neuwirth (10. Janíček), Rolko, Šírl - Opiela, Procházka, Kúdela - Kulič, Řezníček, Chramosta. Trenér: Koubek.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít