Lavička má z losu radost. Hrajeme kousek od hranic, snad fanoušci přijedou, přeje si kouč 'lvíčat'

Když jeho tým nalosovali do skupiny C, Vítězslav Lavička se na losu ME do 21 let v Krakově usmíval. Ne snad kvůli soupeřům, ale především kvůli městům, kde lvíčata budou své zápasy hrát. Krakov a Tychy jsou vzdálena maximálně 130 kilometrů od českých hranic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Lavička | Foto: Filip Jandourek

Váš tým byl nalosován do velmi těžké skupiny s Německem, Itálií a Dánskem. Jaké jsou vaše prvním dojmy?

Jsme ve skupině, kde má každý z týmů vysokou kvalitu, na této úrovni je těžké si vybírat. Ale musím říct, že jsem rád, že můžeme být v téhle společnosti. Mám na mysli všech 12 zúčastněných týmů. Bude to přehlídka toho nejlepšího z celé Evropy v téhle věkové kategorii.

Těžký los lvíčat. Na mistrovství Evropy se utkají s Německem, Itálií a Dánskem

Číst článek

Když vás losování přiřadilo do skupiny C k Němcům, usmíval jste se. Měl jste radost?

Nechci říct, že jsme se radovali z Německa. Udělalo mi radost, že jsme byli nalosováni do skupiny C, což je geograficky nejblíž našim hranicím. Bylo to naše skryté přání, když jsme na los přijížděli.

Myslíte, že čeští fanoušci do Polska dorazí?

Moc bych si to přál. Pokud si vzpomínám na Euro áček 2012, naši fanoušci dokázali vytvořit skvělou kulisu ve Vratislavi i ve Varšavě. Krakov i Tychy jsou opravdu poblíž našich hranic, tak bych si moc přál, aby čeští fanoušci našli cestu do Polska a přijeli nás podpořit.

Hlavně Němci byli v kvalifikaci naprosto suverénní, váš tým ale s jejich předchůdci vloni remizoval.

To je další zajímavost. V naší skupině jsou 2 týmy, se kterými se naše minulá jednadvacítka na Euru v ČR potkala ve skupině. Ať jsou to Němci či Dánové. Tam je jistá podobnost.

Věříte si na ně?

Pevně věřím, že naši kluci zopakují to, co ukázali v průběhu kvalifikace. Měli jsme jasný záměr postoupit na Euro do Polska. To se nám krok za krokem podařilo splnit. Teď bych si přál, aby ten tým, který má kvalitu, mluvím o našem týmu, ukázal vítězný charakter a týmovou jednotu, jako tomu bylo v průběhu posledního roku.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme