Leicester je ve čtvrtfinále Ligy mistrů, otočil dvojzápas se Sevillou

Fotbalisté Leicesteru dosáhli svého největšího úspěchu na evropské scéně. Sevillu v domácí odvetě porazili 2:0 a postoupili do čtvrtfinále. Postoupil také Juventus Turín, který si pohlídal dvougólový náskok z Porta.

Marc Albrighton se spoluhráči slaví rozhodující gól

Marc Albrighton se spoluhráči slaví rozhodující gól | Zdroj: Reuters

Leicester v této sezoně LM vyhrál všechny 3 domácí zápasy a inkasoval v nich jediný gól. Skvělou defenzivu si anglický mistr udržel i napočtvrté a po dvanácti zápasech konečně udržel čisté konto.

Jednogólové manko smazal už po necelé půlhodině hry Wes Morgan. Kapitán domácích si naběhl na rohový kop Mahreze a tvrdou hlavičkou zajistil „Liškám“ postupový výsledek. Definitivní potvrzení postupu přišlo krátce po přestávce. Další z Mahrezových centů se odrazil k Marcu Albrightonovovi, který se nijak nerozpakoval a třetím dotykem napálil míč přesně k tyči.

I o deseti po vyloučení Nasriho mohli Španělé vybojovat prodloužení. Deset minut před koncem kopal N´Zonzi penaltu, jenže Kasper Smeichel se proti pokutovému kopu vytáhl.

Pod koučem Craigem Shakespearem vyhrál Leicester i třetí zápas. Po šesti ligových bodech postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů po celkovém vítězství 3:2 nad pětinásobným vítězem Evropské ligy posledních let.

Portu se ještě nikdy nepovedlo Juventus porazit a nepovedlo se mu to ani v osmifinálové odvetě. Gólman portugalského týmu Iker Casillas sice 175. startem vytvořil rekord v evropských pohárech, ale ve 42. minutě inkasoval.

Brankář sice vyrazil Mandžukićovu hlavičku, jenže proti dorážce Hugaína zasáhl Pereira rukou. Následovala červená karta a penalta. Pokutový kop bezpečně proměnil Paulo Dybala.

Hosté se i v deseti snažili aspoň vyrovnat. Tiquinho ale chvíli po přestávce pálil těsně vedle, Diogo Jota zase trefil obloučkem v závěru jen boční síť. Juventus postoupil do čtvrtfinále LM podesáté v historii, doma je navíc neporazitelný, neprohrál už 46 zápasů v řadě.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:
Juventus Turín - FC Porto 1:0 (1:0)
Branka: 42. Dybala z pen. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: Cuadrado - Layún, André. ČK: 41. M. Pereira (Porto). Diváci: 41.161. První zápas: 2:0, postoupil Juventus.

Leicester City - FC Sevilla 2:0 (1:0)
Branky: 27. Morgan, 54. Albrighton. Rozhodčí: Orsato - Di Fiore, Manganelli (všichni It.). ŽK: Vardy, Schmeichel, Ndidi, Mahriz - Vitolo, Nasri. ČK: 74. Nasri. Diváci: 30.000. První zápas: 1:2, postoupil Leicester.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít