Letošní ročník Fotbalové školy Petra Čecha skončil. Vedro dětem nevadilo

Pro několik desítek dětí skončil týden plný zážitků ve Fotbalové škole Petra Čecha. V Praze se mohly potkat se slavným brankářem, trénovaly pod dohledem zkušených mládežnických trenérů a měly i další vzdělávací program. Navíc se povedlo počasí, které bylo ke konci až tropické.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink mladých fotbalistů ve Fotbalové škole Petra Čecha | Foto: Klára Drdová

„Musíme hodně pít a namáčet si hlavu,“ říkali ti nejmenší kluci kolem sedmi osmi let, kteří mezi zápasy závěrečného turnaje posedávali na trávě a vyprávěli si, co všechno zažili.

Že na ně pálí slunce, jim větší problém nedělalo. Na pitný režim, alespoň občas, ale mysleli a dodržovali ho.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na závěrečném dni letošního ročníku Fotbalové školy Petra Čecha natáčel Mirko Vasić

„Nechají se strhnout hrou, a pokud bychom tam nebyli my, tak by jen hráli. Zvládli by to, ale večer by v tom lepším případě skončili jen unavení, hrozil by ale třeba i úpal,“ upozorňuje trenér Petr Ťažký, který stejně jako ostatní kouči dohlížel, aby se dětem kvůli vedru nic nestalo.

Malí fotbalisté dostali pokyny, co dělat. Petr Čech, nová posila Arsenalu, si ale vzpomíná na svoje začátky, kdy se na podobné věci, jako pitný režim, úplně nedbalo.

„Dřív se během tréninku pít nemuselo, aby nám nečvachtal žaludek. Fotbal i přístup k němu se mění. V tomhle směru to mají dnešní děti daleko víc ohlídané,“ těší zakladatele projektu Fotbalová škola a reprezentačního gólmana Petra Čecha.

Mirko Vasić, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme