Liberci nepomohlo ani vítězství Fiorentiny, v Soluni prohrál a ve skupině skončil poslední

Do jarních bojů Evropské ligy půjde pouze pražská Sparta. Slovan Liberec, který měl před závěrečnými duely základních skupin šanci na postup, padl na půdě řeckého Paoku Soluň 0:2 a s Evropou se pro letošek rozloučil. Od 19 hodin hraje svůj závěrečný zápas v aktuálním ročníku Evropské ligy také Viktoria Plzeň proti Austrii Vídeň, sparťané nastoupí v 21:05 na půdě milánského Interu.

Paok Soluň si vytvářel gólové příležitosti už od začátku utkání s Libercem

Paok Soluň si vytvářel gólové příležitosti už od začátku utkání s Libercem | Zdroj: ČTK

Liberecká naděje na postup do vyřazovací fáze Evropské ligy v Soluni ani nestačila vzplanout.

Domácí, kteří rovněž potřebovali ztrátu Karabachu a všechny tři body, od úvodu tlačili na pilu a už ve 3. minutě zahodili stoprocentní šanci. Fernando Varela z těsné blízkosti hlavou minul prázdnou bránu.

V 29. minutě ale otevřel skóre domácí Garry Rodrigues, na jehož střelu z první liberecký gólman Martin Dúbravka nedosáhl.

Další možnosti Soluně ale brankář Slovanu likvidoval a dával mu naději na zvrat. V 67. minutě ovšem šance Severočechů definitivně uhasil Dimitris Pelkas, který si naběhl na centr na přední tyč a z voleje zvýšil na 2:0.

Soluň si nadále vytvářela příležitosti, ale žádnou už v gól nepřetavila. Přesto se raduje z postupu z druhého místa, protože Karabach doma nestačil na Fiorentinu a po porážce 1:2 se propadl na konečnou třetí příčku.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít