Liberec dotáhl dvougólové manko v EL a do Dněpropetrovsku pojede s remízou 2:2

Fotbalisté Slovanu Liberec nakonec vydřeli ve 4. předkole Evropské ligy domácí remízu 2:2 s ukrajinským Dněpropetrovskem. Svěřenci kouče Šilhavého dvakrát inkasovali, ale díky brance Breznaníka a proměněné penaltě Váchy v závěrečné půlhodině dokázali do odvety vykřesat naději.

Liberecký hráč Renato Kelič (v bílém) a hráč Dněpropetrovsku Matheus Leite Nascimento (v popředí) | Zdroj: ČTK

Ukrajinský tým v sestavě s českými krajánky brankářem Laštůvkou a bekem Mazuchem na severu Čech dlouho dominoval a po gólech Konopljanky a Matheuse na přelomu poločasů vedl 2:0 a s Libercem to nevypadalo dobře.

Jenže druhý poločas přinesl odlišný obraz hry. Byl to Slovan, který rázem diktoval tempo hry. Vv 62. minutě snížil Breznaník a v poslední minutě srovnal z penalty Vácha. Odveta je na programu za týden.

Úvodní zápas 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Slovan Liberec - Dněpr Dněpropetrovsk 2:2 (0:1)
Branky: 62. Breznaník, 90. Vácha z pen. - 43. Konopljanka, 49. Matheus. Rozhodčí: Van Boekel - Boonman, Van den Ven (všichni Niz.). ŽK: Hadaščok, Janů - Mazuch. Diváci: 4226.

Liberec: Bičík - Ljulka, Nezmar, Kelič, Fleišman - Kušnír (60. Hadaščok), Vácha, Janů (83. Morozenko), Bosančič (46. Souza), Breznaník - Šural. Trenér: Šilhavý
Dněpropetrovsk: Laštůvka - Mandzjuk, Mazuch, Čeberjačko, Strinič - Alijev (73. Odibe), Giuliano, Rotaň, Konopljanka (65. Olijnik) - Zozulja, Matheus. Trenér: Ramos

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít