Liberec nemá po prohře s Freiburgem postup ze skupiny EL ve svých rukou

Cesta libereckých fotbalistů do jarní fáze Evropské ligy se zkomplikovala. Pokud by svěřenci trenéra Šilhavého porazili v předposledním kole základní skupiny Freiburg, měli by už postup jistý. Výhodnou pozici by Slovanu zaručila i remíza, jenže severočeský tým prohrál 1:2 a soupeř a dostal se do složité situace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Jaroslav Šilhavý (vpravo) se Sergejem Rybalkou a Davidem Pavelkou po utkání Evropské ligy | Zdroj: ČTK

„Pozitivně se to hodnotit nedá, když se prohrálo,“ prohlásil záložník Martin Frýdek k zápasu, ve kterém Liberec prospal úvodní půlhodinu.

Slovan se marně snažil něco vymyslet, v útoku chyběla překvapivá myšlenka, navíc bylo ve hře plno nepřesností.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Šilhavý o utkání Evropské ligy mezi Libercem a Freiburgem

„Myslím si, že jsme do zápasu vstoupili hodně pasivně. Nechali jsme soupeře hrát, v klidu kombinoval, dostal se ke standardním situacím, které zahrával velice dobře. Byl z nich velice nebezpečný a my bohužel z jedné takové dostali branku. To nás nastartovalo, začali jsme bránit víc nahoře, začali jsme být agresivnější a důraznější v osobních soubojích. Získávali jsme půdu pod nohama,“ vystihl výstižně hluchou pasáž utkání trenér Jaroslav Šilhavý.

Liberec byl sice ve zbytku zápasu opticky lepší, jenže neproměnil šance. Freiburg podruhé skóroval a pak i přes gól domácího Rybalky výhru udržel. Německý tým má tak před posledními duely jednu výhodu - při bodové rovnosti postoupí zásluhou lepší vzájemné bilance. Liberec proto musí uhrát v Estorilu víc bodů než Freiburg proti Seville.

„Dokud existuje naděje, tak je naší povinností se o ni poprat,“ nevzdává se dopředu trenér Slovanu Jaroslav Šilhavý.

Mirko Vasić, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme