Liberec otočil s Chomutovem, Zlín vítězstvím 4:0 vyrovnal sérii se Spartou

Hokejisté Liberce si znovu poradili s Chomutovem a ve čtvrtfinálové sérii play off vedou 2:0 na zápasy. Ve čtvrtek před vlastním publikem zopakovali středeční výsledek 4:1, ačkoli tentokrát prohrávali. Sparta nezvládla druhé vzájemné měření sil se Zlínem, který ji v Praze zdolal 4:0, a tak je série nerozhodná 1:1.

Hokejisté Chomutova neudrželi v Liberci vedení a opět mu podlehli 1:4

Hokejisté Chomutova neudrželi v Liberci vedení a opět mu podlehli 1:4 | Zdroj: ČTK

Chomutov a Zlín, outsideři čtvrtfinálových sérií extraligového play off, po středečních porážkách s Libercem, respektive Spartou tentokrát začali lépe. Oba se ve druhých zápasech ujali vedení.

Chomutovský Brett Skinner půl minuty před koncem první třetiny využil přesilovku a z pravého křídla poslal kotouč do odkryté brány.

Ševci sice v úvodní dvacetiminutovce v O2 Areně neskórovali, zato během druhé třetiny odskočili Spartě na třígólový odstup.

Během pouhých sedmi minut se postupně trefili Robert Bukarts, Robert Říčka a Tomáš Čachotský. Pražané reagovali střídáním gólmana Dannyho Taylora, jehož mezi třemi tyčemi nahradil Tomáš Pöpperle, ale v ofenzivě se jim nadále nedařilo.

Zato Liberec doma proti Chomutovu zvládl obrat. Jan Stránský v oslabení z úhlu poslal puk mezi Kristanovy betony a v polovině druhé periody dal na 2:1 tentokrát v přesilové hře Martin Bakoš.

Na začátku třetí třetiny Bílí Tygři navýšili po brance Petra Jelínka už na 3:1, zatímco Sparta počtvrté inkasovala. Zdeněk Okál překonal Pöpperleho střelou z levé strany a hosté tak využili druhou přesilovku v zápase.

Liberec se do konce utkání prosadil ještě jednou a ve čtvrtfinálové sérii s Piráty vede po dvou vítězstvích 4:1 už 2:0. Naopak Ševci výhrou 4:0 na Spartě vyrovnali čtvrtfinále na 1:1. Třetí zápasy jsou na programu v neděli v Chomutově a ve Zlíně.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít