Liberec přišel o tři body kvůli penaltě v nastavení. Pískat se neměla, říká Bakoš

Fotbalisté Liberce byli v utkání 26. kola Synot ligy s Bohemians 1905 velmi blízko třetí výhře v řadě, nakonec si ale po remíze 1:1 s Pražany body rozdělili. V 90. minutě totiž obránce Slovanu Miloš Karišik podle sudího Kovaříka fauloval Jakuba Radu, který následně v nastaveném čase z penalty vyrovnal. Liberečtí fotbalisté s verdiktem rozhodčího nesouhlasí a po utkání cítí velké zklamání.

Dzon Delarge (vlevo) se Markem Bakošem a Josefem Šuralem raduje z libereckého gólu. Slovan ale vedení neudržel | Zdroj: ČTK

„Soupeř vyrovnal v 92. minutě, takže jsme smutní. Chtěli jsme to ubránit, ubojovat, na tři body jsme měli, ale bohužel jsme na ně nedosáhli,“ hlesl po utkání liberecký útočník Marek Bakoš.

Jak jste viděl situaci z 90. minuty, kdy sudí Kovařík odpískal v pokutovém území faul Miloše Karišika na Jakuba Radu?

00:00 / 00:00

S libereckým útočníkem Markem Bakošem mluvil po utkání s Bohemians 1905 reportér David Nyč

Myslím si, že to penalta nebyla. Možná mě někdo přesvědčí o opaku, ale já jsme přesvědčený o tom, že se pískat neměla.

V diskuzi s rozhodčím jste byl hodně aktivní…

Řekl jsem mu svůj názor, i když to bylo zbytečné. Bereme to, ale jsou to emoce, které chce dostat člověk ze sebe ven. Asi to vypadalo blbě, ale bylo to tak, jak to bylo.

Mrzí vás remíza o to víc, že byste se v případě tříbodového zisku na svého soupeře v tabulce dotáhli?

Naší prioritou je záchrana, chceme vyhrát všechny zápasy do konce ligy. Měli jsme k výhře v těžkém duelu nakročeno, ale nakonec rozhodlo nastavení.

Plzeň nasázela Slovácku čtyři góly, Bohemians 1905 vybojovali bod v Liberci

Výsledek je nakonec spíše zklamáním, ale i přesto Slovan v pátém zápase v řadě bodoval. Co je teď jinak v porovnání s tím, jak jste hráli třeba před dvěma měsíci?

Snažíme se dělat všechno, jak nejlépe umíme. Předtím nám to nešlo, teď nám to jde. Byly tam samozřejmě nějaké vlivy, přišel nový trenér, některé věci se změnily a padala tvrdá slova. Nechceme se hrabat v tom, proč nám to nešlo. Zjednodušili jsme hru, jsme důrazní.

Jak vidíte současnou situaci Slovanu v tabulce? Je Liberec čtyři kola před koncem soutěže zachráněný?

Máme sice nějaký, ale zachránění nejsme. Čekají nás ještě čtyři těžké zápasy a každý z nich budeme chtít vyhrát. Uvidíme.

David Nyč, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít